Poziom zatrudnienia obniżył się w najszybszym tempie od października 2009, a tempo spadku kontraktów eksportowych przyspieszyło po spowolnieniu odnotowanym pod koniec zeszłego roku. Prognozy polskich przedsiębiorców odnośnie przyszłej produkcji ponownie uległy poprawie, lecz wciąż były relatywnie słabe.
POLECAMY
IHS Markit PMI Polskiego Sektora Przemysłowego to złożony, zbiorczy wskaźnik opracowany w celu zobrazowania kondycji polskiego sektora przemysłowego.Jest on kalkulowany na podstawie pięciu subindeksów – nowych zamówień, produkcji, zatrudnienia, czasu dostaw i zapasów pozycji zakupionych. Każda wartość głównego wskaźnika powyżej 50,0 oznacza ogólną poprawę warunków w sektorze.
W styczniu polski PMI zarejestrował wartość poniżej neutralnego progu 50,0 piętnasty miesiąc z rzędu. Tak długi okres negatywnych odczytów odnotowano ostatnio w latach 2012-2013. Główny Wskaźnik szedł w górę przez ostatnie trzy miesiące, osiągając w grudniu poziom 48,0. Styczniowy odczyt, który wyniósł 47,4 zasugerował, że tempo spadku w sektorze przyspieszyło. Wyniki odnotowane przez Wskaźnik Zatrudnienia oraz Wskaźnik Czasu Dostaw, które najbardziej wpłynęły na styczniowy odczyt głównego indeksu, zrównoważone zostały w pewnym stopniu przez wolniejsze spadki nowych zamówień oraz zapasów pozy...
Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
- sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
- dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
- dostęp do czasopisma w wersji online,
- dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
- ... i wiele więcej!