16 września ulicami Nowego Jorku przeszło „dziesiątki tysięcy protestujących na rzecz klimatu, wzywając światowych przywódców do szybkiego odejścia od paliw kopalnych, niebezpiecznie ogrzewających Ziemię” – informował „New York Times”. „W całym kraju odbyły się protesty ruchu Młodzieżowy Strajk Klimatyczny (Friday for Future)” – donosiły dzień później o podobnym marszu media niemieckie. Młodzi znów muszą upominać się o przyszłość?
Świadomość zmian jednak rośnie
Ustalone są terminy wejścia w życie przepisów o adaptacji zrównoważonego rozwoju, wskazane są grupy przedsiębiorców, których one bezpośrednio obejmą, jak również branże podlegające rozszerzeniu systemem unijnego handlu (ETS) emisjami CO₂. Pomimo tego nowe nie rodzi się bez problemów. Czasami w chaosie, czasami z dozą niewiedzy.
W krajach uprzemysłowionych duże przedsiębiorstwa muszą już składać protokoły CARS i raporty niefinansowe ESG. W UE pojawiły się kolejne jej rozszerzenia, jak CSRD (patrz Ramka). Ale nie tylko one skłaniają producentów i firmy usługowe do stawania się bardziej „zielonymi”.
Po jednej stronie rośnie presja akcjonariuszy, inwestorów, banków,...
Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
- sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
- dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
- dostęp do czasopisma w wersji online,
- dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
- ... i wiele więcej!