Dołącz do czytelników
Brak wyników

ZARZĄDZANIE

14 lutego 2022

NR 1 (Styczeń 2022)

Technologie w centrach dystrybucyjnych. Inteligentne roboty i sztuczna inteligencja w magazynie

0 257

ID Logistics inwestuje w najnowocześniejsze rozwiązania, wspierające obsługę procesów magazynowych. Operator wdrożył 80 inteligentnych robotów LocusBots do zautomatyzowania systemu kompletacji zamówień i uzupełniania zapasów w jednym z magazynów e-commerce.

ID Logistics jest też pierwszą firmą logistyczną w Hiszpanii, która dzięki integracji kodów Bleecker wykorzystała sztuczną inteligencję do automatyzacji śledzenia procesów operacyjnych w magazynie. W ciągu najbliższych kilku miesięcy w różnych magazynach Grupy ID Logistics zostanie wdrożonych łącznie 120 takich robotów.
Roboty zoptymalizują i zwiększą wydajnosć obsługi e-commerce ID Logistics zainstalował 80 współpracujących i autonomicznych robotów LocusBots w swoim magazynie w Seseña k. Toledo (30 tys. m²), przeznaczonym do obsługi nowej platformy e-commerce Woman’s Secret. Ich zadaniem jest przygotowanie, ładowanie i rozładowywanie zamówień, uzupełnianie zapasów, a także automatyczna optymalizacja tras przejazdu po magazynie. Roboty, przypominające małe wózki, wyposażone są w pojemniki i kosze do odbioru różnych zamówień oraz referencji produktów. Dzięki ekranowi dotykowemu, na którym wyświetlane są towary do pobrania, współpracują z pracownikiem przygotowującym zamówienia, tym samym ułatwiając proces kompletacji i optymalizując jego wydajność. 
LocusBots są w stanie samodzielnie przemieszczać się do miejsc kompletacji. Obliczają optymalną drogę przejazdu i automatycznie zapamiętują najbardziej efektywne trasy. Wszystkie te informacje są przekazywane innym robotom. To zwiększa ich produktywność, przy optymalizacji przejazdów. Pracownicy magazynowi mogą współpracować z kilkoma robotami, co ułatwia im realizację różnych zamówień i zadań w tym samym czasie. 
Zastosowana technologia pozwala na zaoszczędzenie 40% czasu pracy, w porównaniu z konwencjonalną metodą kompletacji zamówień. Wykorzystanie wspomagających robotów kompletacyjnych i wielozadaniowych, zamiast wózków obsługiwanych ręcznie, zmniejsza wysiłek fizyczny pracowników. LocusBots wyposażone są w czujniki Lidars i sztuczną inteligencję, dzięki czemu wizualizują otoczenie, wykrywając obecność praco...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy