Dołącz do czytelników
Brak wyników

INWESTYCJE

17 lipca 2018

SSI SCHÄFER buduje dla IKEA

0 414
IKEA podjęła decyzję o wybudowaniu nowego centrum dystrybucyjnego w Montrealu i zleciła firmie SSI SCHÄFER jego realizację.

Najważniejszymi elementami projektu są: magazyn z automatycznym wózkiem wahadłowym zaprojektowany według koncepcji 3D-MATRIX Solution®, magazyn wysokiego składowania o pojemności 245 000 palet, ergonomicznymi stacjami roboczymi do kompletacji wielu zamówień oraz oprogramowanie logistyczne WAMAS®.

POLECAMY

Tradycyjne rozróżnienie między wielokanałową sprzedażą detaliczną a sprzedażą na podstawie zamówień mailowych często zanika na rzecz jednego modelu wielokanałowego. Ponadto, różne typy zamówień, wysoka zdolność do szybkiego reagowania oraz stała dostępność towaru i bezbłędne  dostawy nawet w okresach największej sprzedaży, charakteryzują wspołczesny świat branży meblowej, a to wszystko przekłada się na zupełnie nowe wymagania w zakresie intralogistyki. Ultranowoczesne centrum dystrybucyjne IKEA w Montrealu spełnia powyższe wymagania, a ponadto stale zapewnia zaopatrzenie sklepów meblowych i obsługę sprzedaży internetowej. 

Optymalna dostępność dzięki automatyzacji

Dwanaście liniowych robotów suwnicowych firmy RO-BER Industrieroboter GmbH, w której SSI SCHÄFER jest udziałowcem większościowym, zapewnia wydajną pomoc w załadunku na terenie zakładu i optymalizuje proces przyjęcia towaru. Elektroniczny przenośnik podłogowy o długości 750 m, wyposażony w 42 jednostki łączy stanowiska przyjęcia towaru z magazynem wysokiego składowania w układ...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy