Dołącz do czytelników
Brak wyników

ZARZĄDZANIE

14 kwietnia 2020

ŠKODA z planem na przyszłość

0 651

ŠKODA opracowała strategię na najbliższe miesiące związaną z zapewnieniem pracownikom bezpieczeństwa i jednoczesnym utrzymaniem płynności firmy, a także zangażowała się w pomoc w zwalczaniu negatywnych skutków pandemii.

Produkcja w fabrykach ŠKODY w Czechach została wstrzymana w drugiej połowie marca. Głównym powodem decyzji było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim pracownikom. Wpływ na decyzję miały również ograniczenia wprowadzone na większości rynków, których konsekwencją był brak ciągłości łańcucha dostaw. W wielu krajach zamknięte zostały salony samochodowe i punkty dystrybucji pojazdów ŠKODY. Producent natychmiastowo utworzył zespół ds. zarządzania kryzysowego, dzięki któremu proces wstrzymywania produkcji i logistyki dostaw odbył się bez przeszkód.

POLECAMY

Aktualnie ŠKODA opracowuje plan ponownego uruchomienia produkcji oraz koncentruje się na nadzorowaniu prac, które nie zostały wstrzymane, takich jak działanie  elektrowni czy dostawa części zamiennych. Jednocześnie producent kontynuuje prace nad projektami, które mogą być prowadzone zdalnie, np.: nad rozwojem produktu.

ŠKODA opracowała również projekty o nazwach Bezpieczna produkcja i Bezpieczne biuro, które zapewnią najlepszą możliwą ochronę wszystkim zatrudnionym po powrocie do pracy. Koncepcje obejmują szerokie zastosowanie środków ochronnych, takie jak maski ochronne i produkty dezynfekujące. Środki te są również stale zapewniane wszystkim pracownikom, którzy wykonują obowiązki na terenie zakładów produkcyjnych.

Globalna ocena sytuacji

Globalny rynek samochodowy został poważnie osłabiony z powodu pandemii koronawirusa. ŠKODA, jak wielu innych producentów, generuje obecnie niewielkie przychody przy utrzymaniu kosztów na poziomie sprzed epidemii. Producent może jednak liczyć na wsparcie czeskiego rządu, który oferuje pomoc dla gospodarki, m.in.: w formie specjalnego pakietu pomocowego.

Jesteśmy wdzięczni za rządową pomoc, ale wiemy, że nie jest to rozwiązanie długofalowe. Dlatego w nadchodzących tygodniach zasadnicze znaczenie będzie miało ...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy