Podium utrzymane Supply Chain Top 25 – czyj łańcuch dostaw wygrywa w najnowszym rankingu Gartnera i dlaczego?

ZARZĄDZANIE

Jak twierdzą specjaliści z Gartner, doskonałe łańcuchy dostaw nie tylko wypychają produkty, ale rozumieją wartość klienta, inwestują w zarządzanie popytem jako czynnikiem różnicującym i promują innowacje w odniesieniu do czynników ESG (skrótowiec oznaczający środowisko, społeczną odpowiedzialność, ład korporacyjny). Zobaczmy więc, jakie firmy rządzą w najnowszym rankingu Gartner Supply Chain Top 25 for 2021.

Każdego roku analitycy z Gartner badają łańcuchy dostaw setek firm. Poszukują tych, które radzą sobie ponadprzeciętnie z narzuconą na nich rzeczywistością. W tym roku Gartner Supply Chain Top 25 for 2021 identyfikuje, nagradza i profiluje firmy, które skutecznie poruszają się w postpandemicznym krajobrazie poprzez doskonałość w zarządzaniu łańcuchem dostaw.
W tym roku wśród liderów rankingu Gartner Supply Chain Top 25 for 2021 wyróżniają się trzy kluczowe trendy, które przyspieszają rozwój ich możliwości i jeszcze bardziej oddzielają się od reszty stawki. 

Organizacja zorientowana na cel

Wiele firm z 25 najlepszych w tym roku dosłownie pomagało ratować świat i podtrzymywać funkcjonowanie społeczeństwa w najciemniejszych dniach globalnej pandemii COVID-19. W dużych korporacyjnych łańcuchach dostaw zauważalny jest bardziej ambitny zrównoważony rozwój. Większość inwestycji jest obecnie dokonywana z korzyścią zarówno dla planety, jak i dla biznesu. Na poziomie strategicznym, czynniki zrównoważonego rozwoju, takie jak emisja CO₂, są rozważane wśród tradycyjnych kompromisów dotyczących kosztów i usług. Optymalizacja sieci dostaw i dystrybucji w celu wycofania pojazdów z dróg i zmniejszenia wykorzystania wysokoemisyjnego transportu lotniczego należy do kategorii „doing well by doing good”. Na poziomie produktów i opakowań widać eksperymenty z materiałami nadającymi się do recyklingu i kompostowania oraz kreatywne rozwiązania zwiększające „gęst...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy