Odpowiedzialność za klimat. Działania CEVA Logistics na rzecz zrównoważonego rozwoju

ZARZĄDZANIE

Świat stoi dziś w obliczu katastrofy klimatycznej, a to stawia przed firmami wiele nowych wyzwań. Szczególna odpowiedzialność spoczywa na branży logistycznej i transportowej, która odpowiada za znaczną część emisji gazów cieplarnianych. Aby go ograniczyć, firmy coraz częściej przyłączają się do inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju. Swoimi praktykami dzieli się CEVA Logistics, należący do Grupy CMA CGM jeden z największych operatorów logistycznych na świecie. 110 tys. pracowników z 1300 oddziałów w 170 krajach zapewnia rozwiązania dla globalnego łańcucha dostaw w logistyce kontraktowej i zarządzaniu frachtem oceanicznym, drogowym, kolejowym i lotniczym. Strategia CSR firmy opiera się na trzech filarach – Acting for People, Acting for the Planet i Acting for Responsible Trade.

W całym łańcuchu dostaw

Na rynku CEVA Logistics angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska, zgodnie z celem Grupy CMA CGM, która dąży do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r. Firma inwestuje w badania nad wykorzystaniem źródeł energii przyszłości i w technologie, które zmniejszają wpływ transportu i operacji. 
Firmy logistyczne chętnie angażują się w projekty, które pomagają znaleźć alternatywne rozwiązania w transporcie drogowym. Należy też do nich CEVA. Jako partner firm Daimler i Penske bierze udział w pracach na...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy