Dołącz do czytelników
Brak wyników

ZARZĄDZANIE

4 lutego 2020

MegaMagazyn i SuperHR brytyjskich telezakupów

0 354
Trudności z rekrutacją i utrzymaniem pracowników są jedną ze współczesnych bolączek sektora gospodarki magazynowej. Warto przyjrzeć się w tym kontekście rozwiązaniom stosowanym przez przedsiębiorstwa na Zachodzie, gdzie koszty pracy są wyższe niż u nas. Przykładem firmy, która wzorcowo radzi sobie z tym wyzwaniem, jest brytyjski odpowiednik telezakupów: QVC UK.

QVC to nadająca w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii, Włoszech i Chinach stacja telewizyjna prowadząca telesprzedaż m.in.: kosmetyków, odzieży, obuwia, biżuterii, artykułów gospodarstwa domowego i elementów wystroju wnętrz, akcesoriów i narzędzi ogrodowych czy elektroniki. W skali roku magazyn obsługuje 17 milionów przesyłek wypracowującego obroty na poziomie niemal 500 mln funtów. W ostatnich latach firma położyła szczególny nacisk na działania z obszaru Employer Branding i od sześciu lat nieprzerwanie zdobywa w toku niezależnego audytu Top Employers Institute certyfikat przyznawany najlepszym pracodawcom w Wielkiej Brytanii. Na ten sukces składają się zarówno innowacje w dziedzinie stosowanych w zakładzie technologii, jak i polityki kadrowej.

POLECAMY

By nadążyć za potrzebami klientów – założenie mówi, że 100 proc. produktów musi być wysłanych w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia – w 2010 r. przy główny magazynie QVC UK dobudowano 35-metrowy magazyn wysokiego składowania na 30 miejsc paletowych z systemem przenośników łańcuchowych, rolkowych i automatyzacją wstępnego pakowania. Całość wkrótce potem zintegrowano z systemem WMS umożliwiającym m.in. na wyświetlanie podczas transmisji programów informac...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy