Mam superpomysł i nie zdradzę go nikomu. Rozmowa z laureatami konkursu LOG UP – Logistic Start-up Bank

PROJEKTY

O tym, jakie punkty wspólne charakteryzują ludzi decydujących się przekuwać swoje pomysły w rzeczywiste projekty i produkty, jaka do nich prowadzi droga, z laureatami pierwszej edycji konkursu LOG UP – Logistic Start-up Bank, organizowanego przez redakcję magazynu „Logistyka a Jakość” i firmę Appgration, rozmawia Małgorzata Michalik.

Skąd pomysł na projekt, który zdecydowaliście się zaprezentować podczas konkursu?

Piotr Kurowski, CEO Notinote: Był on efektem doświadczenia, które zdobywaliśmy przez kilka lat, w ramach grupy osób, z którymi współpracowałem. Poznawaliśmy technologie, nauczyliśmy się tworzyć aplikacje mobilne dla dużej liczby odbiorców. Nauczyliśmy się też projektować urządzenia elektroniczne. To nie była tylko sucha, akademicka wiedza. Tworzyliśmy urządzenia, które pojawiały się później na rynku w dziesiątkach tysięcy sztuk. W pewnym momencie zdarzyła się sytuacja, która wygenerowała realną potrzebę. Zaginęła bliska krewna jednej z osób, z którą współpracowałem. Pomimo podeszłego wieku pozostawała bardzo aktywna i niejednokrotnie wpadała na różne oryginalne pomysły. Tym razem – jak się po czasie okazało – pojechała odwiedzić koleżankę w sąsiednim mieście, nie informując o tym nikogo z rodziny. Zaczęliśmy zastanawiać się, jak przy użyciu technologii, którą dysponujemy, zapewnić takim osobom bezpieczeństwo i w razie czego pomóc w ich odnalezieniu. 

Z jednej strony są na rynku lokalizatory GPS, lecz bateria w nich wytrzymuje maksymalnie 2-3 dni. Są duże, drogie i wymagają re...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy