Kobotyzacja – szansa czy zagrożenie? Okiem menedżera

TEMAT NUMERU

Zachodzące zmiany w środowisku technologicznym już przynajmniej od kilku lat nabrały bardzo szybkiego tempa. Związane szanse z postępem dla przedsiębiorstw z różnych sektorów są widoczne, a wdrożenia coraz szybsze. Jeśli chcesz być konkurencyjny, musisz inwestować w nowe technologie, a co za tym idzie – być przygotowanym na zmiany w przedsiębiorstwie. Ale co w kwestiach kobotyzacji? Czy na pewno wiemy, co to jest? Czy na pewno wiemy, jakie możemy jako ludzie i firmy czerpać korzyści z tego nowego trendu? To innowacyjne podeście da nam wiele możliwości w życiu codziennym, jak i gałęziach przemysłu – tylko jak być na to przygotowanym i sobie z tym poradzić? Rozwój – tak, ale jak zadbać o otoczenia i dobry odbiór tej nowej technologii?
 

Boimy się prostych rzeczy, np. tego, że roboty nas zastąpią, stracimy przez rozwój technologiczny pracę, nie będziemy mieć wpływu na to, co się dzieje. Obawiamy się również tego, że nie mamy wystarczającej wiedzy, aby pojąć i poznać to, co się dzieje w obszarze nowych technologii, że nie mamy takich zdolności.

Jak szybkie jest to tempo? Na pewno o wiele szybsze niż jeszcze kilka lat, a nawet miesięcy temu... Trwa wyścig pomiędzy firmami, która będzie pierwsza i wdroży bardziej innowacyjne rozwiązanie, które zadowoli potencjalnych klientów.

Obawy leżą w naturze człowieka. Jeśli pojawia się coś nowego, naszym pierwszym odruchem jest obserwacja, a przez doświadczenie nabieramy zaufania, co pozwala nam rozwiać nasze wątpliwości, a nawet wewnętrzny lęk i strach. Zaczynamy poznawać, pozyskiwać j...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy