Dołącz do czytelników
Brak wyników

INWESTYCJE

28 listopada 2019

Inwestor i deweloper w jednym

0 332
W tym roku Hillwood, jedna z największych globalnych firm w branży nieruchomości komercyjnych, świętuje 5. rocznicę swojej działalności w Polsce. W tym okresie firma zarządzała łącznie prawie 1,9 mln m² powierzchni magazynowej, z czego ponad 1 mln m² sama wybudowała.

W ciągu 5 lat liczba najemców powierzchni magazynowych
zarządzanych przez Hillwood wzrosła z 46 w 2015 r. do 160 w 2019 r. Wśród nich były duże firmy, dla których powstały obiekty magazynowe realizowane na zamówienie (build-to-suit). W ostatnim czasie coraz więcej obiektów Hillwood buduje spekulacyjnie i z myślą o wielu najemcach.

Znać potrzeby

Inwestycja w magazyn to złożony proces, który rozpoczyna się od określenia potrzeb zgłaszającego się lub potencjalnego klienta. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniej lokalizacji. Najważniejsza jest jej dostępność, ponieważ transport stanowi ponad 50% kosztów funkcjonowania łańcucha dostaw. Ocena dostępności lokalizacji pod inwestycje magazynowe uwzględnia przede wszystkim transport drogowy, który w Polsce ma dominujący udział w przewozie ładunków. Dlatego wszystkie inwestycje Hillwood wpisują się w plan dróg ekspresowych i autostrad.
O ile jeszcze kilka lat temu dla klientów ważny był po prostu dobrze skomunikowany magazyn, o tyle teraz coraz większe znaczenie ma również to, czy uda się znaleźć w pobliżu chętnych do pracy. Spadek bezrobocia w największych miastach w Polsce zwiększa popyt na lokalizacje w mniejszych miejscowościach, gdzie skompletowanie załogi jest łatwiejsze. Parametry te uwzględniają m.in. parki mag...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy