Integracja sił i środków dla wsparcia ofiar wojny

Logistyczna platforma pomocy dla Ukrainy

ZARZĄDZANIE

Wojna na Ukrainie prócz tysięcy tragedii i ogromnych zniszczeń przyniosła obraz niespotykanej dotychczas skali pomocy i solidarności Polaków. Niestety, obnażyła również nieudolność krajowych mechanizmów, które w teorii powinny być gotowe na tego typu sytuacje. Mowa m.in. o systemie dostaw, który utracił wydajność i skuteczność już w pierwszych dniach wojny. Dlatego grupa firm logistycznych pracuje nad stworzeniem jednej, centralnej platformy, która ma zlikwidować problemy z dostawą środków pierwszej potrzeby na Ukrainę. 

Sytuacja, z którą przyszło nam się zmierzyć w Polsce, jest bezprecedensowa. Wzmożony ruch graniczny oraz pomoc płynąca z każdego zakątka naszego kraju wymagają podejścia strategicznego i wyprzedzania wydarzeń. W tym właśnie celu zorganizowano spotkanie sztabu kryzysowego, czego efektem jest pomysł na przygotowanie serwisu, którego zadaniem będzie scentralizowanie działań. 


Pomoc z głębi serca


Tysiące zbiórek, dziesiątki tysięcy zaangażowanych Polaków, setki ofert pomocy, zapełnione magazyny, dziesiątki ciężarówek i pojazdów dostawczych wypełnionych darami od Polaków – jedzeniem, ubraniami, lekami, środkami higieny osobistej. Tak od kilku dni wygląda rzeczywistość polskiego transportu, który egzami...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy