Dołącz do czytelników
Brak wyników

INWESTYCJE

20 września 2017

First Industrial i Panattoni Europe łączą siły w Wielkiej Brytanii

32
Panattoni Europe informuje o połączeniu First Industrial oraz Panattoni Europe w nową firmę deweloperską w Wielkiej Brytanii pod nazwą First Panattoni.

Fuzja zbiega się z ogłoszeniem przez nowopowstałą firmę, że z powodzeniem pozyskała pierwszą transzę finansowania w wysokości 300 mln funtów na zakup gruntów oraz realizację projektów budowlanych o charakterze spekulacyjnym na terenie Wielkiej Brytanii. 

Nasi klienci oraz partnerzy finansowi od dłuższego czasu namawiali nas do wejścia na rynek brytyjski, jednak w ciągu ostatnich kilku lat skupialiśmy się na realizacji dużych projektów na kontynencie. Teraz, kiedy Panattoni osiągnęło już pozycję jednego z największych deweloperów przemysłowych w Europie, możemy skupić się na rozwijaniu działalności w Wielkiej Brytanii, by zapewnić naszym klientom dostęp do zintegrowanej panaeuropejskiej platformy z najlepszymi w swojej kategorii kompetencjami deweloperskimi - wyjaśnia Robert Dobrzycki, chief executive officer, Panattoni Europe.

Panattoni z realizmem patrzy na potencjał brytyjskiego rynku nieruchomości, na którym działa wiele podmiotów o ugruntowanej pozycji. 

Rynek brytyjski łączy wiele podobieństw z innymi regionami, gdzie z powodzeniem prowadzimy działalność. Ograniczona podaż gruntów i powolne procedury budowlane przekładają się ...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy