Dołącz do czytelników
Brak wyników

ZARZĄDZANIE

5 marca 2020

Cyfrowe zarządzanie flotą w Petrofer – Case Study

38
Kluczowe znaczenie ma dziś efektywność procesów transportu wewnętrznego. Dzięki rozwojowi oprogramowania fleet management ich optymalizacja jest jednak prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Dobrze widać to na przykładzie wdrożenia w firmie Petrofer.

Charakterystyka obiektu

Petrofer Chemie to działająca globalnie – w ponad 50 krajach – firma specjalizująca się w wytwarzaniu przemysłowych środków smarnych, płynów do maszyn itp. W skali świata zatrudnia 1100 osób. Jej asortyment obejmuje przeszło 1200 produktów, a oferta stale poszerza się o nowe rozwiązania dopasowane do indywidulanych potrzeb przedsiębiorstw klientów. Elementem niedawnej restrukturyzacji w siedzibie przedsiębiorstwa w Hildesheim było wdrożenie narzędzi optymalizacji floty transportu wewnętrznego składającej się z wózków czołowych, nożycowych oraz paletowych. By zapewnić, że będzie ona funkcjonować jak dobrze naoliwiona maszyna, sięgnięto po nowoczesne rozwiązania z pogranicza doradztwa intralogistycznego oraz cyfryzacji i informatyzacji.

Zastosowane rozwiązanie

Firma STILL, która ostatecznie została dostawcą rozwiązania zarządzania flotą dla Petrofer, zaproponowała klientowi 30-dniowy okres testowania systemu złożonego z dziewięciu apl...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy