Co czeka e-commerce w 2022 roku?

Królem jest klient

TEMAT NUMERU

Czy możemy założyć, że w końcu rok 2022 będzie czasem odbudowy, czy dalej będziemy kroczyć po cienkiej linii między niepewnością a nadzieją? Z jednej strony, jest dużo elementów, które wymykają się spod naszej kontroli i wprowadzają nieoczekiwane zmiany w życiu i biznesie. 

W większości krajów europejskich wciąż wiele osób jest zarażonych koronawirusem, a nowe mutacje mogą pojawić się w krótkim czasie. We wschodniej Europie słychać bębny wojenne i wszyscy mają nadzieję na najlepsze, ale przygotowują się na najgorsze. Koszty energii, gazu i benzyny gwałtownie rosną, wywierając presję na rządy, aby regulowały ceny, na przedsiębiorstwa, aby dostosowały swoją strukturę kosztów i zmieniły całą swoją działalność, a dla zwykłych ludzi oznacza to zmniejszenie siły nabywczej z powodu rosnącej inflacji.

Z drugiej strony, jest nadzieja. Wygląda na to, że duża część krajów europejskich jest bliska osiągnięcia odporności stadnej i COVID-19 zmieni się z pandemii w endemię. W wielu krajach ludzie zdejmują maski, chowają do kieszeni paszport COVID-owy, a niektórzy już planują wakacje. Przedsiębiorstwa wracają z pracy zdalnej z powrotem do swoich biur. 


Zmiana napędza zmiany


Pomiędzy ostrożnością i niepewnością spowodowaną inflacją a apetytem na konsumpcję wywołaną perspektywą normalnego życia przemysł planuje WIELKI POWRÓT.

Detaliczni potentaci już mają zaplanowany nowy sezon w cyfrowych kanałach sprzedaży. Amazon kontynuuje rozwój działalności, która została uruchomiona w Polsce w marcu ubiegłego roku. Dzięki największemu w historii warszawskiemu IPO o wartości 2,3 mld dol., które miało miejsce w 2020 r., Allegro zwię...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy