Dołącz do czytelników
Brak wyników

INWESTYCJE

24 lutego 2020

Bosch ustanawia korporacyjne zasady korzystania ze sztucznej inteligencji

0 359
Bosch wyznacza etyczne granice dla sztucznej inteligencji (SI). Spółka opracowała wytyczne dotyczące stosowania sztucznej inteligencji w swoich produktach. Myśl przewodnia kodeksu SI stworzonego przez koncern brzmi: we wszystkich decyzjach podejmowanych przez SI człowiek powinien być instancją kontrolną.

Sztuczna inteligencja ma służyć ludziom. Dajemy naszym pracownikom do ręki kodeks, a w nim jasne wytyczne dotyczące zasad tworzenia inteligentnych produktów. Chcemy, aby ludzie mieli zaufanie do naszych produktów SI- powiedział prezes Bosch Volkmar Denner z okazji inauguracji tegorocznej konferencji IoT Bosch ConnectedWorld (BCW) w Berlinie.

POLECAMY

Sztuczna inteligencja jest dla Grupy Bosch kluczową technologią. Od 2025 roku wszystkie produkty Bosch będą wyposażone w sztuczną inteligencję lub będą z jej pomocą rozwijane albo produkowane. Przedsiębiorstwo postawiło sobie ambitne zadanie uczynienia produktów SI bezpiecznymi, wytrzymałymii zrozumiałymi.

Bosch zamierza wytwarzać produkty wykorzystujące sztuczną inteligencję, którym można zaufać. Kodeks opiera się na motto Bosch „Technologia bliżej nas”, które łączy dążenie do innowacyjności z odpowiedzialnością społeczną. W ciągu nadchodzących dwóch lat Bosch chce przygotować 20 000 pracowników do pracy ze sztuczną inteligencją. Program obejmuje także wdrożenie Kodeksu SI, który jest poświęcony odpowiedzialnemu stosowaniu tej technologii.

SI oferuje duży potencjał

Sztuczna inteligencja jest motorem postępu i wzrostu na całym świecie. Firma doradcza PwC przewiduje, że do roku 2030 produkt krajowy brutto w Chinach wzrośnie dzięki SI o 26 proc., w Ameryce Północnej o 14 proc., a w Europie o ok. 10 proc. Mobilność, medycyna, rolnictwo... niemal we wszystkich obszarach życia, technologia może pomóc radzić sobie z wyzwaniami takimi, jak np. ochrona klimatu, oraz poprawić wyniki naszych działań. Po przeanalizowaniu dużych ilości danych, algorytmy wyciągają wnioski i są w stanie podej...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy