7 pytań na 70. urodziny BCUBE. Rozmowa

ZARZĄDZANIE

Firmy logistyczne w ostatnim czasie napotykają wiele przeszkód, nie lada wyczynem jest sprostać rzeczywistości – a jednak jednej z nich udaje się tego dokonać, w dodatku w tym roku obchodzi siedemdziesiąte urodziny. O swoich początkach, rozwoju i sposobach na długowieczność, z Simone Grasso, Head of Automotive Worldwide i Członkiem Zarządu BCUBE S.p.A., rozmawia Wiktoria Pera.

BCUBE działa w następujących sektorach: motoryzacja, przemysł i energia, przemysł lotniczy i obronny, FMCG, przemysł farmaceutyczny oraz AGD. Jak udaje się Państwu pogodzić tak rozległe obszary pod kątem logistycznym? Co sprawia największą trudność?
Nie użyłbym sformułowania „trudność”, lecz raczej podkreśliłbym fakt, że dywersyfikacja daje dam dosyć duże możliwości i stanowi niewątpliwie jedną z naszych mocnych stron. Doświadczenie w różnorodnych branżach, zdobyte na przestrzeni 70 lat, jest mocnym atutem i daje nam ogromne pole manewru, jeśli chodzi o proponowanie sprawdzonych już rozwiązań logistycznych w branżach, pozornie od siebie odległych. To swego rodzaju forma przenoszenia know-how oraz skutecznych rozwiązań logistycznych z jednego sektora na inny. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że tego typu strategia się sprawdza. Doświadczenie, a przy tym nieustanna inwestycja w inżynierię oraz w nowe technologie, oparte na zasadach Logistyki 4.0.,...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy