Dział: DODATEK SPECJALNY – AI W LOGISTYCE

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Sztuczna inteligencja w transporcie. Jakie zmiany czekają całą branżę?

Sztuczna inteligencja w branży transportowej zautomatyzuje wiele procesów, co ma szansę przełożyć się na oszczędności – tak wynika z opublikowanego właśnie raportu Polskiego Instytutu Transportu Drogowego. – Sztuczna inteligencja na pewno przyczyni się do transformacji sektora TSL, ale wymaga odpowiednich regulacji, standardów bezpieczeństwa, a zarazem odpowiedzialnych praktyk w jej implementacji i użytkowaniu – mówi Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath.

Czytaj więcej

AutoGPT – krok w stronę walki z cyberprzestępcami za pomocą sztucznej inteligencji. Badanie i analiza zagrożeń

Popularność ChatGPT na nowo rozbudziła dyskusje o sztucznej inteligencji (SI). Jednym z rozwijanych obecnie mechanizmów bazujących na SI jest AutoGPT. Korzystające z nich narzędzia mogą okazać się pomocne w walce z cyberprzestępczością. Ponadto AutoGPT stanowi krok w kierunku wdrożenia tzw. ogólnej sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej

Sektor TSL stał się jednym z najczęstszych celów cyberataków. Jak uchronić się przed atakami hakerskimi

Jeszcze kilka lat temu w rozmowach o branżach, które są najbardziej narażone na cyberataki, rzadko wspominano o sektorze Transport – Spedycja – Logistyka (TSL). Dotychczas na celowniku cyberprzestępców najczęściej znajdowały się firmy zajmujące się finansami, bankowością czy ochroną zdrowia. Jednak sytuacja zaczęła się diametralnie zmieniać ok. 4–5 lat temu.

Czytaj więcej

Czas na inteligentne magazyny: Jak SI zmienia intralogistykę

O sztucznej inteligencji (SI/AI) wiele się mówi, ale jak dotąd jej zastosowanie jest w powijakach. Ankieta Freightos przeprowadzona wśród menedżerów firm logistycznych pokazuje, że tylko 15% organizacji korzysta z SI, w tym 7% w pilotażu. W 2022 r. to arkusze kalkulacyjne były podstawowym narzędziem planowania dla większości (73%) firm z branży logistycznej, donosi McKinsey. W dobie czwartej rewolucji przemysłowej takie podejście to marnotrawstwo.

Czytaj więcej

Projektowanie automatycznych systemów logistycznych „od kuchni”, czyli jak to robimy w Logisystem

Zacznijmy od tego, kim jesteśmy jako organizacja. Logisystem Sp. z o.o. to polski integrator logistyczny, którego głównym zakresem działalności jest projektowanie oraz realizacja projektów związanych z automatyzacją procesów logistycznych.

Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja w prawdziwej logistyce. AI w logistyce to przyszłość branży

Zadanie, jakie spełnia sztuczna inteligencja w logistyce, to opracowywanie najbardziej wydajnych metod przepływu towarów zarówno w magazynie, jak i w fazie ich dystrybucji.

Czytaj więcej