Autor: Marceli Kwaśniewski

  

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Dynamika rozwoju będzie zachowana. Jakie trendy zdominują rynek budowy powierzchni logistycznych w najbliższych miesiącach?

Po raz pierwszy w historii magazyny stały się najbardziej poszukiwanym produktem inwestycyjnym – twierdzą zgodnie analitycy, deweloperzy i inwestorzy z tego rynku. To najkrótsze podsumowanie roku 2020 potwierdzają liczby: popyt sięgnął 5,24 mln m², zasoby powierzchni wyniosły 20,68 mln m², do użytku oddano 2 mln m², w budowie jest kolejnych 2 mln m², a 70% rynku stanowiły nowe umowy i ekspansje.

Czytaj więcej

Logi(sty)czne konsekwencje brexitu dla automotive. Jak branża automotive szykuje się do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?

O tym, że brexit to gra o sumie niezerowej, mówi się już od czasu referendum z roku 2016. A stracić mogą jedynie główni aktorzy: Wielka Brytania, UE i ich podmioty gospodarcze. 

Po wniosku Wielkiej Brytanii o wydłużenie procesu wyjścia z UE do 30 czerwca tego roku brexit zaczął przypominać rosyjską ruletkę; wiadomo, że ktoś sobie strzeli w skroń, ale jeszcze nie wiadomo kiedy. Chyba, że wcześniej uczestnicy tej gry zorientują się, kto nimi manipuluje i schowają pistolet do szuflady.

Czytaj więcej

Dostawy „na górkę”. Zakaz handlu w niedziele i jego konsekwencje dla logistyki

Od prawie roku handel w niedziele jest mocno ograniczony, a od stycznia tego roku tylko jedna niedziela w miesiącu jest handlowa. Jaki bezpośredni i pośredni wpływ ma ustawa od czasu jej wprowadzenia na funkcjonowanie logistyki?

Czytaj więcej