vidaXL buduje nowy magazyn w Polsce

AKTUALNOŚCI INWESTYCJE

Międzynarodowy sklep internetowy vidaXL ogłosił dzisiaj plan dalszego rozwoju w Europie. Zakłada on wybudowanie nowego centrum dystrybucyjnego o powierzchni 123 000 m2. Inwestycja będzie zlokalizowana we Wrześni w zachodniej Polsce. Otwarcie zaplanowane jest na czwarty kwartał 2021. W nowym centrum dystrybucyjnym powstanie około 700 miejsc pracy.

Kijo Oudshoorn, Dyrektor Handlowy vidaXL powiedział: W zeszłym roku intensywnie poszukiwaliśmy lokalizacji pod nasze nowe centrum dystrybucyjne. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się znaleźć takie miejsce właśnie we Wrześni. Na każdym etapie realizacji inwestycji otrzymujemy duże wsparcie od Burmistrza Wrześni, pracowników Urzędu Gminy oraz WSSE „Invest Park”. Dzięki nowemu Centrum Logistycznemu będziemy w stanie zapewnić naszym klientom i partnerom dropshipmentowym szybszy czas realizacji ich zamówień w Europie Centralnej i Wschodniej.

Przygotowanie tak dużego projektu, szczególnie w czasie pandemii to wspaniała wiadomość - dodał Pan Tomasz Kałużny Burmistrz Miasta i Gminy Września. Jesteśmy dumni, z faktu, że vidaXL dynamicznie rozwijająca się firma z sektora e-commerce wybrała naszą Gminę, na miejsce swojej kolejnej inwestycji.

Przy realizacji tej inwestycji, vidaXL współpracuje z firmą Graphene Partners, która prowadzi projekt, począwszy od wyboru lokalizacji, poprzez zakup działki, uzyskanie stosownych pozwoleń, zarządzanie budową, aż do momentu rozpoczęcia działalności operacyjnej.

(Źródło: vidaXL)

Przypisy