Trucksters pozyskuje finansowanie i wspiera uchodźców z Ukrainy

AKTUALNOŚCI TRANSPORT

Hiszpański start-up z branży transportowej pozyskał 8 mln euro finansowania dzięki przedłużeniu pierwszej fazy rundy inwestycyjnej przeprowadzonej w lipcu 2021 r. przez obecnych inwestorów spółki. Trucksers zaangażował się także w pomoc osobom dotkniętym wojną w Ukrainie, współpracując z Hiszpańskim Czerwonym Krzyżem.

Nowy zastrzyk kapitału w wysokości 8 mln euro zostanie wykorzystany do potrojenia zespołu technologicznego, umożliwienia przewoźnikom wcześniejszego naliczania opłat za przejazdy i rozszerzenia nowych korytarzy.

Luis Bardají Izard, współzałożyciel i dyrektor generalny Trucksters, podkreśla: Jesteśmy bardzo zadowoleni ze wsparcia, jakie otrzymaliśmy od inwestorów. W ubiegłym roku osiągnęliśmy znaczące postępy, które pozwoliły nam dokonać znaczącego skoku w branży i będziemy kontynuować nasze działania w tym samym kierunku. Naszym głównym celem jest powiększenie zespołu, przy jednoczesnym dodaniu nowych tras i ekspansji międzynarodowej. Naszą ideą jest uczynienie z systemu sztafetowego standardowej metody w Europie. Wszystko to przy jednoczesnej poprawie warunków życia kierowców ciężarówek. Pracujemy nad tym, aby ekosystem logistyczny stał się bardziej zrównoważony i humanitarny pod każdym względem.

Trucksters obecnie współpracuje z Hiszpańskim Czerwonym Krzyżem nad wysłaniem kilku ciężarówek z podstawową pomocą humanitarną dla ukraińskich uchodźców, którzy uciekają ze swojego kraju z powodu wojny. Inicjatywa ta, opracowana we współpracy z hiszpańską organizacją Fundación Empresa y Sociedad, polega na wysłaniu pojazdów z kocami, namiotami i zestawami kuchennymi, które są uznawanymi obecnie za artykuły pierwszej potrzeby. Pojazdy z pomocą wyruszają z Hiszpanii do węgierskiego miasta Debreczyn.

Trucksters ma swoje biura w Niemczech, Belgii i Polsce. Holandia i Włochy to kolejne kraje, w których w tym roku mają zostać otwarte nowe oddziały. Od 2020 roku Trucksters z powodzeniem obsługuje trasy między Hiszpanią a resztą Europy dzięki swojemu systemowi przekaźnikowemu dla transportu drogowego towarów, opartemu na Big Data i sztucznej inteligencji. Firma działa w trzech głównych korytarzach: Centralna/Północna Hiszpania - Beneluks/Zachodnie Niemcy; Wschodnia Hiszpania - Beneluks/Zachodnie Niemcy oraz Wschodnia Hiszpania - Polska.

(Źródło: Trucksters)

Przypisy