Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI , INWESTYCJE

4 maja 2020

Powstanie Panattoni Park Czeladź V

32

Deweloper właśnie nabył grunt i rusza z budową kolejnego, piątego już parku logistycznego w Czeladzi, o powierzchni 36 500 mkw., który powstanie we wschodniej części miasta, gdzie deweloper ulokował już wiele wcześniejszych inwestycji.

Śląsk jest najbardziej zaludnionym (4,7 mln mieszkańców) i zurbanizowanych obszarem w Polsce (380 mieszkańców/km kw.) oraz jednym z największych ośrodków przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Stał się przez to jednym z kluczowych centrów logistycznych obsługujących klientów zarówno w samym regionie, jak i poza nim, w tym na terenie Krakowa (ok. 3,3 mln osób). Dzięki łatwemu dostępowi do kluczowych arterii komunikacyjnych, Śląsk zyskuje też na nowych trendach w logistyce jak rozwój e-commerce, czy konsolidacja i relokacja łańcucha dostaw i lekkich procesów przemysłowych z różnych lokalizacji w całym kraju – wyjaśnia Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Panattoni Park Czeladź V będzie nowoczesnym obiektem klasy A o powierzchni 36 500 mkw., w tym blisko 2 700 mkw. przestrzeni biurowej. Obiekt zostanie też wyposażony w 107 doków. Jego budowa ruszy lada moment, a najemcy będą mogli się wprowadzić już pod koniec tego roku.

(Źródło: Panattoni)

Przypisy