Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI , INWESTYCJE

20 kwietnia 2020

Powstaje multikliencki Panattoni Park Olsztyn

90

Panattoni Park Olsztyn o powierzchni ponad 36 000 mkw. powstaje w gminie Stawiguda. Realizacja inwestycji będzie przebiegać w kilku etapach, a pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do niej już w sierpniu br. 

Panttoni Park Olsztyn o powierzchni ponad 36 000 mkw. w ramach dwóch budynków, jest pierwszym projektem na Warmii i Mazurach, dedykowanym wielu najemcom. Uruchomienie inwestycji umożliwiła m.in. transakcja najmu, w której amerykańska firma A&E Clothing specjalizująca się w branży recyklingu tekstyliów zajmie ponad 7500 mkw. powierzchni biurowo-produkcyjnej. 

Olsztyn to największe miasto i stolica Warmii i Mazur, czwartego co do wielkości województwa w Polsce, tworzącego wschodnią granicę Unii Europejskiej z obwodem kaliningradzkim. Sam Olsztyn stanowi jeden z najważniejszych ośrodków ekonomicznych i akademickich północno-wschodniej Polski. Jego położenie – tuż przy S51 łączącej miasto z S7, a tym samym z Gdańskiem - jest szczególnie korzystna w kontekście potencjalnych powiązań gospodarczych, zarówno z Rosją, jak i państwami nadbałtyckimi - komentuje Michał Samborski, Development Director w Panattoni.

Polska od ponad 10 lat potwierdza, że jest jedną z najlepszych lokalizacji dla firm, które rozpatrują swoją ekspansję w Europie. Wśród kluczowych czynników wymienia się inwestycje w rozwój infrastruktury drogowej, możliwości transportowe, a przede wszystkim dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Przez wzgląd na te fakty, decyzja o wyborze Olsztyna na naszą pierwszą inwestycję w Europie była bardzo świadoma. Jesteśmy firmą dbającą o najwyższe standardy na wszystkich płaszczyznach naszej działalności. Kluczowym aspektem w ich osiąganiu jest dobrze wykwalifikowana kadra pracownicza, która stanowi niekwestionowaną, największą wartość firmy. Zależy nam na tworzeniu stabilnej i efektywnej komunikacji marki pracodawcy, która pozwali nam, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, na zostanie wiarygodnym i liczącym się pracodawcą na rynku lokalnym. W naszym nowym obiekcie, wyposażonym w zautomatyzowaną linię do sortowania odzieży, docelowo zamierzamy zatrudnić ponad 100 osób - powiedział Kamil Jakimiak, prezes zarządu A&E Clothing Polska.

Klient przyszedł z jasno określonym planem dotyczącym rozwoju na polskim rynku. Ze względu na strategię firmy, sortownia musiała być zlokalizowana relatywnie blisko portu w Gdańsku, a także zapewniać duży dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Olsztyn spełnił każdy z warunków, dlatego dziś miasto dołącza do rodziny firmy A&E Clothing i stanie się jego reprezentantem w Europie. Klient ma ambitne plany, w których Polska będzie pełnić rolę centralnego hubu dostarczającego zrecyklingowaną odzież głównie na rynki Afryki, Azji oraz Europy - dodała Danuta Dzierżak, Associate Director w dziale powierzchni logistycznych i magazynowych AXI IMMO.

(Źródło: Panattoni Europe)

Przypisy