Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI , INWESTYCJE

14 kwietnia 2020

Media Expert z nową powierzchnią magazynową w Poznaniu

35

Firma Terg S.A. wynajęła 1,8 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowo-socjalnej w kompleksie Prologis Park Poznań III. 

erg S.A. jest właścicielem sklepów Media Expert, których jest w Polsce ponad 480 w niemal 390 miastach. Marka jest obecna na rynku od 2002 roku i zatrudnia 8,5 tys. pracowników. Ponadto Terg jest właścicielem trzech sklepów internetowych: Mediaexpert.pl, Electro.pl oraz Avans.pl. Na wynajętej przestrzeni firma planuje ulokować swój magazyn przeładunkowy do obsługi rynku wielkopolskiego.

Nowo wynajętą powierzchnię wykorzystamy do realizacji dostaw przez sieć Media Expert. Będzie się to odbywać zarówno w sposób tradycyjny, czyli poprzez zaopatrzenie sklepów stacjonarnych, jak i w ramach dostarczania zamówień z e-commercemówi przedstawiciel firmy Terg S.A.

Zapotrzebowanie naszego klienta doskonale wpisuje się w charakter obiektu Prologis,  dedykowanego logistyce miejskiej, którego lokalizacja ma zapewnić maksymalne skrócenie dystansu na „ostatniej mili”, co jest kluczowe w modelu łańcucha dostaw Terg mówi Maciej Szczepański z firmy Cushman & Wakefield.

Magazyn będzie znajdował się w budynku DC1 w Prologis Park Poznań III, położonym zaledwie 300 metrów na północ od autostrady A2 (Berlin – Poznań – Warszawa). Obecna powierzchnia parku to prawie 13 tys. mkw. z możliwością rozbudowy o kolejne 46 tys. mkw.  

(Źródło: Cushman & Wakefield)

Przypisy