Logistyka sektora healthcare w obliczu zmian. Wyzwanie dla branży TSL – transport leków i sprzętu medycznego, rozwiązania w zakresie opakowań

Operacje logistyczne

W branżach nauk przyrodniczych i medycznych zachodzi transformacja napędzana różnymi czynnikami, jak rozwój nowych metod terapeutycznych, w tym produktów biofarmaceutycznych i medycyny opartej na genach. Zmiany te stawiają przed firmami logistycznymi wyzwania m.in. w zakresie łańcucha chłodniczego czy opakowań, które odpowiednio zabezpieczą produkt przed uszkodzeniem. W jaki sposób można im sprostać?

Transport leków i sprzętu medycznego stanowi jedno z najbardziej wymagających zadań dla sektora TSL. Właściwe zabezpieczenia, restrykcje na granicach, bezwzględna konieczność dostosowania się do lokalnych przepisów prawnych, krótki termin przydatności produktów oraz konieczność utrzymania odpowiedniej temperatury – to tylko niektóre aspekty wpływające na specyfikę przewozu przesyłek z tego segmentu. Dodatkowo, jak wynika z raportu DHL, branża biomedyczna przechodzi transformację, w efekcie której firmy logistyczne będą musiały stawić czoła nowym wyzwaniom, m.in. w zakresie łańcucha dostaw. 
Według analiz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy