Kolej jest bezpieczna i proekologiczna, ale większość wybiera przewozy drogowe, które są tańsze. Transport intermodalny – wywiad

TRANSPORT

Ze względu na ograniczenia infrastrukturalne i związane z tym opóźnienia i długi transit-time zdecydowana większość dostaw kurierskich organizowana jest w oparciu o przewozy drogowe – wyjaśnia Dariusz Stefański, prezes PCC Intermodal, w rozmowie z Januszem Mincewiczem.

Czy zeszły rok był dobry dla PCC Intermodal? 
Można powiedzieć, że rok 2022 był dobrym rokiem dla całej branży transportowej. Mimo licznych perturbacji operacyjnych, ciągłych problemów infrastrukturalnych, galopującej inflacji oraz konieczności, ze względu na agresję Rosji na Ukrainę, zawieszenia całej grupy serwisów wschodnich, to był także bardzo udany rok dla PCC Intermodal. Zanotowaliśmy wzrost przewożonych wolumenów praktycznie na wszystkich obsługiwanych przez nas relacjach, a co za tym idzie wynik wypracowany na koniec roku przekroczył nasze prognozy. 
Biorąc jednak pod uwagę sytuację geopolityczną oraz związaną z tym niepewność biznesową, nie był to jednak rok, za którym byśmy tęsknili i chcielibyśmy, aby się powtórzył. Żaden biznes nie lubi niepewności i braku przewidywalności. Zamiast gwałtownych zmian zdecydowanie lepszy jest stabilny i przewidywalny wzrost, oparty na solidnej pracy u podstaw i systematycznym rozwoju. 
 

Dariusz Stefański, prezes PCC Intermodal


Jak na działalność i wyniki wpłynął okres popandemiczny? 
Po okresie pandemii wszyscy liczyliśmy na chwilę wytchnienia...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy