Bezgotówkowe sojuszniczki. Karty paliwowe

TRANSPORT

Rosnące ceny paliw znacząco wpływają na opłacalność podejmowanych zleceń w transporcie. Karty paliwowe pomagają racjonalizować przewozy. Pierwotnie karty służyły wyłącznie do uiszczania opłat za nabywaną benzynę lub olej napędowy. Później sytuacja uległa zmianie, dziś ważna przy wyborze dostawcy kart jest zarówno kompleksowość oferty, jak i jej dostosowanie do zmieniającego się rynku transportowego.

Istotną część kosztów działalności stanowi cena paliwa. Karty pozwalają oszczędzać na jego zakupach. Współczesne karty, zwane częściej flotowymi, pozwalają regulować płatności za myto, autostrady, części zamienne, można nimi płacić za usługi warsztatowe, parking, myjnię, assistance, a także skorzystać w sytuacji awaryjnej, np. dostarczając… gotówkę. W powszechnej opinii użytkownicy kart potrzebują jak najszerszego zakresu usług, ważne jest też odzwierciedlenie wszystkich transakcji w formie elektronicznej, w czasie rzeczywistym, bo dzięki temu kontrola jest łatwiejsza. Plusem jest m.in. ich „transgraniczność”, można się bowiem nimi posługiwać bez względu na to, w jakim kraju ich użytkownik się aktualnie znajduje.

Do wyboru, do koloru

Brak możliwości dokładnego zaplanowania wysokości wydatków „w trasie” może skutkować stresującymi sytuacjami. Karty mogą takim sytuacjom zapobiec. Kluczowa z punktu widzenia kierowców jest ich niezawodność, karta musi być też bezpieczna i elastyczna.
DKV CARD może być używana w całej Europie, na ponad 67 tys. stacjach benzynowych w ponad pięćdziesięciu krajach (w tym 13 tys. stacjach w Niemczech), z takimi partnerami jak ARAL, Shell czy Total. Dzięki DKV CARD można zatankować ciężarówkę, skorzystać z pomocy drogowej lub uiścić opłaty drogowe. Dodatkowo oferuje dostęp do ponad 2,2 tys. myjni samochodów ciężarowych. Można skorzystać również z oferty warsztatów i miejsc parkingowych dla ciężarówek. 
Międzynarodowa karta paliwowa BP + Aral pozwala korzystać z sieci ponad 24 tys. stacji paliw, dzięki akceptacji Routex oraz sieci partnerskic...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy