Autor: Sebastian Kaczmarski

Central Fulfilment Operations Manager IKEA Distribution Services S.A.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Satysfakcja klienta w logistyce. Wskaźniki sukcesu

Ostatnie miesiące to dynamiczne wzrosty sprzedaży e-commerce dla wielu branż. Zmiana struktur sprzedaży i coraz większe znaczenie handlu internetowego dla wielu podmiotów oznacza refleksję nad sposobem mierzenia wskaźników satysfakcji klientów z otrzymanego serwisu. Refleksje te prowadzą do wdrożenia nowych wskaźników, przemodelowania istniejących bądź zmian w odpowiedzialnościach za nie.

Czytaj więcej

Ekologia w dłuższej perspektywie. Ekologiczne rozwiązania w magazynie – trend czy ekonomia?

W ostatnich miesiącach coraz mocniej na polskim rynku uwidocznił się trend na rozwiązania ekologiczne w obiektach magazynowych. Rozwiązania, które kilkanaście miesięcy temu były wyjątkiem, dziś stają się standardem. Z jednej strony widać duże zainteresowanie firm, tego rodzaju inwestycjami. Z drugiej jednak pojawia się wiele znaków zapytania od potencjalnych inwestorów, a także wątpliwości, czy wszystkie rozwiązania w dłuższej perspektywie czasu warto wdrażać.

Czytaj więcej

Prosto w teorii, trudniej w praktyce. Jak zbudować model strategicznej współpracy z operatorem logistycznym?

Wiele firm decydujących się na outsourcing podstawowych procesów logistycznych i współpracę z operatorem zakłada, że będzie ona podlegać cyklicznej weryfikacji (w ramach prowadzonych postępowań przetargowych w określonych cyklach). Jest jednak druga możliwość, czyli budowa modelu strategicznej współpracy i długotrwałych relacji. Co powinien zawierać taki model, jakie są podstawowe kryteria i o czym warto pomyśleć w trakcie współpracy, a nie tylko przy zbliżającym się przetargu?

Czytaj więcej