Dołącz do czytelników
Brak wyników

TRANSPORT

30 maja 2018

Wzrost cen transportu i więcej biurokracji

0 406
Wczoraj europosłowie przegłosowali rewizję dyrektywy o delegowaniu pracowników. Zmiany będą miały poważne skutki dla polskich firm, także transportowych.

Z badania, jakie zostało przeprowadzone na zlecenie Trans.INFO wśród przedsiębiorców z kilkunastu krajów UE wynika, że po wprowadzeniu zmian w dyrektywie załadowcy z zachodu przewidują wzrost cen usług transportowych. Przedsiębiorcy z krajów starej Unii wcale nie chcą rezygnować z współpracy z przewoźnikami z Europy Środkowo-Wschodniej. Zmiany w przepisach o delegowaniu, w ocenie uczestników badania wywołają także potężne zamieszanie i będą biurokratyczną udręką dla firm transportowych.

POLECAMY

Zmiany w prawie obowiązującym w Unii Europejskiej, które będą dotyczyć pracowników delegowanych, mogą wywołać poważne konsekwencje gospodarcze i ekonomiczne dla całej Wspólnoty. Wiadomo już, że dotyczyć będą także sektora transportu drogowego - nowe elementy zmienionej dyrektywy będą miały zastosowanie do sektora transportu. Stanie się tak po wejściu w życie przepisów sektorowych, ujętych w Pakiecie Mobilności. Do tego czasu obowiązuje dyrektywa z 1996 r. - poinformował wczoraj w komunikacie prasowym Parlament Europejski.

Nie dziwi więc, że ankietowane firmy z tej branży oraz współpracujący z nimi przedsiębiorcy uważają, że skutkiem nowych regulacji będą wzrosty cen usług transportowych.

Dyrektywa o delegowaniu budzi wiele obaw przedsiębiorców

Podsumowując najważniejsze wnioski, jakie można wyciągnąć z badania dla Trans.INFO, widać że zmian przepisów o delegowaniu pracowników dotycząca transportu w przekonaniu przedsiębiorców będzie miała...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy