Dołącz do czytelników
Brak wyników

TRANSPORT

15 czerwca 2018

Więcej stylu, efektywności i nowoczesnej techniki

0 404
Nowy Ford Transit Custom - jeszcze więcej stylu, efektywności i nowoczesnej techniki w najlepiej sprzedającym się w Europie jednotonowym furgonie.

Nowy Ford Transit Custom, samochód dostawczy o ładowności jednej tony, wyróżnia się nową, agresywną stylizacją, całkowicie nowym wnętrzem i jeszcze wyższą użytecznością, którą będą mogły docenić firmy korzystające z takich pojazdów w całej Europie.

POLECAMY

Nowy Transit Custom bazuje na sukcesach swojego poprzednika, który stał się najlepiej sprzedającym się furgonem w swoim segmencie w 2015 i 2016 roku i nadal jest liderem rynkowym z 86.400 sprzedanymi samochodami od stycznia do września 2017 roku. Nowego Forda Transita Custom będzie można zamówić w całej Europie już w grudniu, a dostawy samochodów rozpoczną się na początku 2018 roku.

Napędzany silnikiem wysokoprężnym Ford EcoBlue o pojemności 2,0 l, przekonstruowany Transit Custom może obecnie zaoferować nowe funkcje i możliwości. W ofercie pojawi się m.in. nowa wersja ECOnetic o poprawionej efektywności spalania i emisji CO2 wynoszącej 148 g/km. 

Sportowy styl nowego, podzielonego na trzy segmenty przodu auta, oddaje dynamiczny charakter Forda Transita. Jednotonowy van zapewnia kierowcom idealne warunki do pracy w mobilnym biurze. Zupełnie nowe nadwozie oferuje najlepszą w swojej klasie ładowność, zwiększony komfort i ergonomię, a także łatwy w obsłudze system SYNC 3 lub MyFord Dock. Po raz pierwszy w grupie pojazdów użytkowych pojawiają się technologie takie, jak inteligentny tempomat.

Transit Custom był sukcesem od samego początku, a nowa wersja ponownie rozdaje karty w tej grze. Słuchaliśmy uważnie naszych klientów, dzięki czemu mogliśmy zaoferować im jednotonowego vana w jeszcze lepszym stylu, jeszcze bardziej funkcjonalnego i naszpikowanego inteligentnymi funkcjami - powiedział Hans Schep, dyrektor generalny ds. pojazdów dostawczych, Ford of Europe. 

Nowa generacja Forda Transita Custom wskazuje, w jakim kierunku rozwijać się będzie gama innowacyjnych samochodów dostawczych Forda. Przykładem jest wprowadzenie hybrydowej wersji tego modelu, czyli Plug-in Hybrid (PHEV) o zerowym poziomie emisji spalin, która trafi na rynek do 2019 r.

Ford Transit Custom PHEV wykorzystuje zaawansowany system napędu hybrydowego, którego celem jest umożliwienie uzyskania bezemisyjnego zasięgu przekraczającego 50 kilometrów. Samochód posiada też silnik spalinowy - wielokrotnie już nagradzaną jednostkę benzynową Ford EcoBoost o pojemności 1 litra, który umożliwia zwiększanie zasięgu jazdy elektrycznej, pracując jako tzw. range extender. Hybrydowy elektryczny samochód dostawczy rozpocznie jazdy testowe u klientów w Londynie w grudniu tego roku.

Wprowadzony pod koniec 2012 r. Transit Custom był pierwszym modelem użytkowym Forda, który trafił na rynek, a później został wsparty modelami Transit Courier, Transit Connect i Transit. Odegrał on kluczową rolę w uczynieniu Forda producentem samochodów dostawczych nr 1 w Europie w 2015 roku i w utrzymaniu tej pozycji do dziś.

W sierpniu bieżącego roku Ford poinformował o zwiększeniu zdolności produkcyjnych modeli Transit, Transit Custom oraz Tourneo Custom, by zaspokoić rosnący popyt na te samochody. Inwestycje o wartości 52 milionów dolarów poczynione w firmie joint venture Ford Otosan w Turcji pozwolą zwiększyć zdolności produkcyjne fabryki Kocaeli o 40.000 samochodów i uzyskać roczną produkcję sięgającą 330.000 pojazdów.

Silniki EcoBlue oraz nowa wersja ECOnetic

Nowy Ford Transit Custom jest napędzany przez najnowocześniejszy silnik wysokoprężny Ford EcoBlue, który został wprowadzony do tego modelu w 2016 roku. Zaawansowany technologicznie silnik dostępny jest w wersjach 105 KM, 130 KM i 170 KM, zapewniając znaczne ograniczenie kosztów eksploatacji i lepsze osiągi w porównaniu z 2.2-litrowym poprzednikiem. Przy czym zużycie paliwa zmniejszyło się nawet o 13 procent, a moment obrotowy wzrósł o 20 procent.

Dla klientów poszukujących najwyższej wydajności i oszczędności paliwa, nowy Custom oferuje wersję ECOnetic, która zapewnia emisję CO2 na poziomie 148 g/km i zużycie paliwa wynoszące 5,7 l/100 km, co jest wynikiem lepszym o kolejne 6% w porównaniu do najbardziej oszczędnej, obecnie oferowanej wersji.

Dostępna w serii 300 z krótkim rozstawem osi, wersja ECOnetic wykorzystuje silnik o mocy 105 KM z funkcją Auto-Stop-Start, opony o niskim oporze toczenia oraz nowatorską funkcję kontroli przyspieszania (Ford Acceleration Control) wraz z ogranicznikiem prędkości do 100 km/h. 

Nowy Transit Custom oferuje użytkownikom samochodów dostawczych szeroką paletę możliwości, jak: dwie wysokości dachu, dwie opcje rozstawu osi, z dopuszczalną masą całkowitą od 2,6 do 3,4 tony, ładowność do 1450 kg, oraz nadwozia van, kombi oraz van z podwójną kabiną.

Nowy model podkreśla walory rodziny Transita w kwestii doskonałych możliwości przewozowych, z nowatorskim rozplanowaniem przestrzeni ładunkowej, takim jak przegroda z uchylną klapą, pozwalającą przewieźć długie przedmioty oraz zintegrowany bagażnik dachowy, który może zostać złożony, gdy nie jest wykorzystywany. 

Dynamiczny projekt kabiny jako mobilnego biura

Nowego Transita Custom charakteryzuje ten sam dynamiczny i profesjonalny wygląd przedniego pasa, jaki otrzymały najnowsze samochody osobowe Forda, z wysoką trapezową...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy