Dołącz do czytelników
Brak wyników

TRANSPORT

5 lutego 2020

Więcej ekologii na ostatniej mili

0 271
W raporcie opublikowanym na początku 2020 roku przez World Economic Forum „The Future of the Last-Mile Ecosystem” wskazano, że rosnący popyt na dostawy e-commerce doprowadzi do zwiększenia się liczby pojazdów dostawczych w centrach miast o 36% do 2030 roku. Jak wynika z raportu, dzięki świadomym działaniom podmiotów tego „ekosystemu” konsekwencje te mogą być zredukowane nawet o 30%.

Świadomość wpływu e-commerce na środowisko naturalne i życie w miastach mają, także sami e-konsumenci. Potwierdził to raport „Green Generation. Wspólnie na rzecz Ziemi”, zrealizowany przez firmę badawczą Mobile Institute. Zgodnie z jego wynikami informacje dotyczące stanu i zmian środowiska naturalnego śledzi 31% badanych internautów. Klienci e-commerce są w stanie zaakceptować pewne niedogodności w imię ekologicznych zakupów - są gotowi na dopłaty za ekologiczne opakowania (31%) czy wydłużony czas dostawy (44%).

POLECAMY

Jednym ze sposobów ograniczenia emisji dwutlenku węgla jest rozszerzanie floty nisko i zero emisyjnych pojazdów, takich jak samochody elektryczne, samo...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy