Dołącz do czytelników
Brak wyników

TRANSPORT

20 listopada 2018

Volvo Trucks dostarcza autonomiczne rozwiązanie transportowe

0 203
Firma Volvo Trucks podpisała właśnie przełomowe porozumienie z przedsiębiorstwem Brønnøy Kalk AS w Norwegii. Dostarczy mu pierwsze komercyjne autonomiczne rozwiązanie do transportu wapienia z kopalni odkrywkowej do pobliskiego portu.

Rozwiązanie dla Brønnøy Kalk AS zakłada sześć autonomicznych samochodów ciężarowych Volvo FH, które będą transportować wapień na pięciokilometrowym odcinku przez tunele między kopalnią a kruszarką. Dotychczasowe testy rozwiązania przebiegły pomyślnie i będą kontynuowane w 2018 r. Uzyskanie pełnej zdolności operacyjnej jest przewidywane do końca 2019 r.

POLECAMY

Zawarta umowa jest następstwem wcześniejszych pomyślnie zrealizowanych projektów automatyzacji obejmujących kopalnie, zbiór trzciny cukrowej i wywóz odpadów, jednak po raz pierwszy firma Volvo Trucks dostarczyła rozwiązanie komercyjne. Zamiast kupować autonomiczne samochody ciężarowe, firma Brønnøy Kalk kupuje konkretne rozwiązanie do transportu wapienia pomiędzy dwoma węzłami. 

To dla nas ważny krok. W branży panuje ostra konkurencja. Stale szukamy możliwości długoterminowego zwiększenia wydajności i produktywności, i mamy jasną wizję wykorzystania nowych możliwości technologicznych i rozwiązań cyfrowych. Szukaliśmy niezawodnego i innowacyjnego partnera, który podziela nasze zaangażowanie na rzecz zrównoważone...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy