Ubrani w technologię ProGlove

AKTUALNOŚCI IT

Domeną czwartej rewolucji przemysłowej stały się urządzenia inteligentne. To już nie tylko gadżety służące rozrywce, ale specjalistyczne urządzenia, które w znacznej mierze wpływają na wydajność przedsiębiorstw i pomagają eliminować błędy. Szczególnie popularne stały się urządzenia typu wearables. Status ikon przemysłu 4.0. zyskują dzięki niemal nieograniczonym możliwościom wykorzystania ich w przemyśle oraz zwiększeniu wydajności firm o nawet 50%.

Urządzenia ubieralne znajdują zastosowanie przede wszystkim w branży logistycznej i kurierskiej, jednak ich zalety i mnogość możliwości wykorzystania odkrywają też inne branże. Urządzenia do noszenia ułatwiają pracę m.in. przy obsłudze dużych linii produkcyjnych i wspierają centra danych przy optymalizacji codziennego funkcjonowania.

Urządzenia do noszenia to stosunkowo młoda kategoria, jednak rozwijająca się niezwykle dynamicznie. Warto tutaj wspomnieć o dostępnych w ofercie firmy Aspekt Sp. z o.o. skanerach ubieralnych marki ProGlove. Rodzina skanerów MARK ProGlove oferuje wybór opcji łączności bezprzewodowej w zależności od indywidualnych potrzeb. Ich najnowszym dzieckiem jest MARK Display - połączenie skanera do noszenia i inteligentnego wyświetlacza, który pozwala na szybką obsługę procesów magazynowych, nawet w najbardziej intensywnym czasie. Urządzenie ProGlove cechuje niezwykła ergonomia, wygoda, lekkość oraz prędkość przesyłu informacji do klasyfikowania towarów. Wszystkie urządzenia z serii MARK ProGlove zaspokajają potrzeby pracowników podczas procesów magazynowych; gwarantują szybszą pracę i minimalizują błędy, w przypadku pojawienia się których dostajemy haptyczną informację zwrotną.

Skaner z wyświetlaczem MARK Display umieszczony jest na rękawicy lub opasce, a skanowanie rozpoczyna się od naciśnięcia przycisku umiejscowionego pod kciukiem. Niewielkich rozmiarów ekran jest nawet 10-krotnie lżejszy niż inne dostępne na rynku urządzenia tego typu. Dzięki zintegrowaniu ProGlove, pracownik nie traci czasu na podchodzenie do stacjonarnego terminala.

W ofercie dostępne są także skanery MARK Standard oraz MARK 2, różniące się zasięgiem odczytu czy żywotnością baterii. Do bezprzewodowego połączenia skanera kodów kreskowych ProGlove z terminalem, komputerem czy bezpośrednio z systemami zarządzania magazynem lub systemem ERP, zastosować można technologię Bluetooth lub częstotliwość radiową. W każdym przypadku system MARK zapewnia bardzo dobrą jakość oraz dokładność przechwytywania danych, które potrzebne są do optymalizacji operacji produkcyjnych czy logistycznych.

ProGlove tworzy przemysłowe urządzenia do noszenia, które są najlżejszymi i najmniejszymi bezprzewodowymi skanerami kodów kreskowych na świecie. Skanowanie kodów kreskowych bez użycia rąk ma na celu wzmocnienie inteligentnej siły roboczej. Pracownicy mają wolne ręce i zachowują pełną swobodę ruchu, co pozwala im na łączenie kilku czynności w jednym czasie. Można bez problemu robić notatki, montować produkty, obsługiwać maszyny, prowadzić wózek widłowy czy organizować regały. Niezależnie od zadań, przepływ pracy pozostaje niezakłócony koniecznością lokalizowania i trzymania tradycyjnego skanera ręcznego lub innego urządzenia mobilnego. Typowe operacje pickingu stają się jeszcze bardziej efektywne i szybsze.

Pomocnym narzędziem przeznaczonym do efektywnej kontroli kosztów jest Kalkulator (ROI) zwrotu inwestycji stworzony przez ProGlove. Podejmując decyzje związane z wydatkami, warto sięgnąć do tego właśnie narzędzia.

Więcej o ProGlove i możliwościach jego zakupu opowiedzą nasi specjaliści. Zapraszamy do kontaktu i BEZPŁATNYCH TESTÓW: www.aspekt.net.pl

(Źródło: Aspekt) 

Przypisy