Dołącz do czytelników
Brak wyników

ZARZĄDZANIE , AKTUALNOŚCI

16 marca 2020

Sukces MiR: Szybszy i zwinniejszy MiR250 prowadzi we wszystkich parametrach

0 400

Każdego roku, począwszy od 2017, MiR, lider w dziedzinie autonomicznych robotów mobilnych, wprowadza na rynek robota, który otwiera całkowicie nowe możliwości automatyzacji intralogistyki. Teraz duński producent współpracujących robotów mobilnych ponownie ustanowił standard dla logistyki wewnętrznej dzięki robotowi, który jest szybszy, bezpieczniejszy i zwinniejszy niż jakiekolwiek inne rozwiązanie w tej kategorii na światowym rynku. Innowacyjny MiR250 płynnie i efektywnie porusza się w otoczeniu, w którym występuje duży ruch ludzi.

Mobile Industrial Robots zaprezentował wczoraj robota MiR250 na targach Modex w Atlancie w USA. Wprowadzenie na rynek robota MiR250 oznacza, że sektory przemysłowy, logistyczny i służby zdrowia zyskują nowe narzędzie do optymalizacji logistyki wewnętrznej. Robot może poruszać się z prędkością 7,2 km na godzinę. Jest krótszy i niższy od innych modeli, dzięki czemu może nawigować w ograniczonej przestrzeni, na przykład przejeżdżać przez otwory drzwiowe o szerokości 80 cm.

POLECAMY

Im zwinniejszy robot tym bardziej użyteczny. Wiele zakładów przemysłowych ma bardzo ograniczoną przestrzeń, a roboty mobilne zazwyczaj instaluje się bez wprowadzania zmian w układzie produkcyjnym. Obserwujemy bardzo duże zapotrzebowanie branży przemysłowej na zwrotne roboty, które mogą poruszać się pod elementami, nawigować w wąskich przestrzeniach i małych windach. Zaprojektowaliśmy dokładnie takiego robota, jakiego potrzebował rynek mówi CEO MiR, Thomas Visti.

Zbudowany do trudnych warunków przemysłowych

Logistyka wewnętrzna to wąskie gardło dla wielu firm ze względu na częstotliwość i powtarzalność zadań oraz niedobór wykwalifikowanych pracowników. Roboty mobilne, które są autonomiczne i nawigują wokół ludzi i innych przeszkód,...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy