Dołącz do czytelników
Brak wyników

TRANSPORT

15 listopada 2018

STRALIS NP 460 otrzymał tytuł "Sustainable Truck of the Year 2019"

0 332
Stralis NP 460 otrzymuje tytuł „Sustainable Truck of the Year 2019” w kategorii ciągników siodłowych. Nagroda sponsorowana przez czasopismo „Vado e Torno”, współpracujące z Lifegate, została przyznana podczas targów Ecomondo 2018.

W rok po zdobyciu tytułu „Low Carbon Truck of the Year” w Wielkiej Brytanii, Stralis NP 460 został uhonorowany kolejną ważną nagrodą. Pojazd zwyciężył w plebiscycie na „Sustainable Truck of the Year 2019” w kategorii ciągników siodłowych. 

POLECAMY

Nagroda sponsorowana przez czasopismo Vado e Torno współpracujące z Lifegate, została wręczona na międzynarodowej wystawie Ecomondo 2018 targów ekologii i energii odnawialnej oraz zrównoważonego rozwoju. To już trzecia edycja nagrody przyznawanej za najważniejsze innowacje w ekologicznym transporcie. Jej sponsorem jest czasopismo Vado e Torno współpracujące z Politechniką w Mediolanie. Tym razem nagrodę otrzymała firma IVECO, za jak dotąd najbardziej przyjazny dla środowiska pojazd ciężarowy, w uznaniu jego parametrów technicznych, osiągów i zastosowanych technologii.

Maurizio Cervetto, redaktor naczelny czasopisma Vado e Torno, wręczył nagrodę Fabio Pellegrinellemu, który od niedawna kieruje działem rozwoju w segmencie ciężkich pojazdów z napędem gazowym w regionie EMEA. 

Jako większy brat Stralisa NP 400, ten pojazd nie tylko oferuje osiągi pozwalające zastąpić mu samochód z silnikiem Diesla w każdym zadaniu transportowym, ale także podnosi poprzeczkę pod względem komfortu, bezpieczeństwa i zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju - skomentował przedstawiciel organizatora plebiscytu.

Jesteśmy dumni z tej prestiżowej nagrody, którą otrzymujemy w bardzo ważnym okresie dla napędów alternatywnych. Kilka tygodni temu niemiecki parlament zatwierdził zwolnienie samochodów ciężarowych napędzanych CNG i LNG z opłat drogowych. Strategia, która do bardzo niedawna uchodziła za „wizjonerską”, teraz staje się rzeczywistością. Społeczeństwa i świat idą do przodu, tworząc nową wizję transportu - nie jako źródła zanieczyszczeń, lecz jako sektora, który może być postrzegany z perspektywy zrównoważonego korzystania ze środowiska. Tę wizję można urzeczywistnić poprzez gospodarkę o obiegu zamkn...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy