Dołącz do czytelników
Brak wyników

TRANSPORT

15 listopada 2018

STRALIS NP 460 otrzymał tytuł "Sustainable Truck of the Year 2019"

151
Stralis NP 460 otrzymuje tytuł „Sustainable Truck of the Year 2019” w kategorii ciągników siodłowych. Nagroda sponsorowana przez czasopismo „Vado e Torno”, współpracujące z Lifegate, została przyznana podczas targów Ecomondo 2018.

W rok po zdobyciu tytułu „Low Carbon Truck of the Year” w Wielkiej Brytanii, Stralis NP 460 został uhonorowany kolejną ważną nagrodą. Pojazd zwyciężył w plebiscycie na „Sustainable Truck of the Year 2019” w kategorii ciągników siodłowych. 

POLECAMY

Nagroda sponsorowana przez czasopismo Vado e Torno współpracujące z Lifegate, została wręczona na międzynarodowej wystawie Ecomondo 2018 targów ekologii i energii odnawialnej oraz zrównoważonego rozwoju. To już trzecia edycja nagrody przyznawanej za najważniejsze innowacje w ekologicznym transporcie. Jej sponsorem jest czasopismo Vado e Torno współpracujące z Politechniką w Mediolanie. Tym razem nagrodę otrzymała firma IVECO, za jak dotąd najbardziej przyjazny dla środowiska pojazd ciężarowy, w uznaniu jego parametrów technicznych, osiągów i zastosowanych technologii.

Maurizio Cervetto, redaktor naczelny czasopisma Vado e Torno, wręczył nagrodę Fabio Pellegrinellemu, który od niedawna kieruje działem rozwoju w segmencie ciężkich pojazdów z napędem gazowym w regionie EMEA. 

Jako większy brat Stralisa NP 400, ten pojazd nie tylko oferuje osiągi pozwalające zastąpić mu samochód z silnikiem Diesla w każdym zadaniu transportowym, ale także podnosi poprzeczkę pod względem komfortu, bezpieczeństwa i zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju - skomentował przedstawiciel organizatora plebiscytu.

Jesteśmy dumni z tej prestiżowej nagrody, którą otrzymujemy w bardzo ważnym okresie dla napędów alternatywnych. Kilka tygodni temu niemiecki parlament zatwierdził zwolnienie samochodów ciężarowych napędzanych CNG i LNG z opłat drogowych. Strategia, która do bardzo niedawna uchodziła za „wizjonerską”, teraz staje się rzeczywistością. Społeczeństwa i świat idą do przodu, tworząc nową wizję transportu - nie jako źródła zanieczyszczeń, lecz jako sektora, który może być postrzegany z perspektywy zrównoważonego korzystania ze środowiska. Tę wizję można urzeczywistnić poprzez gospodarkę o obiegu zamkn...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy