STAR – świat nowych technologii - Rozmowa

TRANSPORT

Żyjemy w czasach transformacji cyfrowej i ogromnego przyspieszenia technologicznego, dlatego doskonalimy nasze procesy, wykorzystując do tego najnowsze dostępne technologie – mówi Maria Malicka, kierownik wdrożenia projektu STAR.EU w DB Schenker w Polsce, w rozmowie z Alicją Kostecką.

Od ubiegłego roku DB Schenker w Polsce wdraża projekt STAR, którego celem jest przeprojektowanie biznesu lądowego firmy. Proszę powiedzieć, czym jest STAR? 

STAR to bardzo rozległy projekt, prawdziwa transformacja, która zmienia proces, systemy IT i system operacyjny, obejmuje wiele grup interesariuszy, począwszy od pracowników, poprzez kierowców do klientów. To nowy model systemu zarządzania w biznesie lądowym dla europejskich krajów w DB Schenker.

Skrót STAR pochodzi od pierwszych liter wyrazów: Schenker Transport Application Road. 

 

Maria Malicka, kierownik wdrożenia projektu STAR.EU w DB Schenker w Polsce
 

DB Schenker podzielony jest na klastry. W klastrze Europy Południowo-Wschodniej nowy system (TMS) wdrożono już w siedmiu państwach. Polska znajduje się w klastrze Europy Północno-Wschodniej i jest pierwszym dużym krajem w Europie z o wiele większą skalą działania i operacji, gdzie prowadzi się to wdrożenie. Można powiedzieć, że jeste...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy