Dołącz do czytelników
Brak wyników

TRANSPORT

25 stycznia 2018

Rekordowy rok w 25-letniej historii Volkswagen Poznań

0 314
Blisko 240 tysięcy wyprodukowanych samochodów, wzrost zatrudnienia do ponad 11 tysięcy osób, rekordowa produkcja odlewów - takimi wynikami zakończył 2017 rok Volkswagen Poznań.

Do tych rekordów w produkcji dodać należy fakt, że nowa fabryka modelu VW Crafter we Wrześni uruchomiła już produkcję wszystkich z 69 zaplanowanych wariantów. A to oznacza, że produkcja Craftera w tym roku osiągnie 70 tysięcy sztuk.

POLECAMY

To był bardzo ciekawy i intensywny rok dla naszej firmy. Zrealizowaliśmy wiele projektów w różnych obszarach działania fabryki, między innymi wystartowaliśmy z produkcją nowych wariantów Craftera, zamknęliśmy proces negocjacji ze związkiem zawodowym. Przygotowujemy się też do rozbudowy zakładu w Antoninku, która rozpocznie się niebawem i pozwoli na to, by w 2020 roku zakład był gotowy na produkcję nowego auta - Caddy 5, także w wersji z alternatywnym napędempodsumowuje Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań. 

Znaczne zwiększenie produkcji odnotowano również w wypadku Caddy - w 2017 roku z taśm fabryki w Poznaniu zjechało 164 668 egzemplarzy, czyli najwięcej od czasu powstania Volkswagen Poznań w 1993 roku. W stosunku do poprzedniego roku liczba wyprodukowanych Caddy zwiększyła się w 2017 roku o 3,8 procent.

Osiągnięcie takiej liczby w produkcji  samochodów  wymagało od nas dużej dyscypliny i ogromnego zaangażowania naszych pracowników - zauważa Dietmar Mnich, dyrektor zakładu Caddy/T w Antoninku. 

Ponad 40 tysięcy poja...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy