Dołącz do czytelników
Brak wyników

TRANSPORT

26 września 2017

PKP CARGO aktywizuje działalność na rynku wschodnim

0 315
Prezes Zarządu PKP CARGO Maciej Libiszewski podczas wizyty w Chinach wziął udział w XXVI. posiedzeniu plenarnym Rady koordynacyjnej ds. przewozów magistralą transsyberyjską (CCTT), a także przeprowadził rozmowy z kierownictwem miasta Zhengzhou, stolicy prowincji Henan, i kierownictwem hubu kontenerowego w Zhengzhou (ZIH).

To kolejny etap wzrostu aktywności Spółki na rynkach wschodnich, w tym zwłaszcza w wymianie handlowej między Chinami i Europą.
 
Rada koordynacyjna ds. transportu transsyberyjskiego (CCTT) jest ważnym stowarzyszeniem, zrzeszającym firmy z Europy, Azji i państw WNP zajmującym się transportem i obsługą ładunków. W swojej 20-letniej historii CCTT osiągnęła wysoką pozycję na arenie międzynarodowej i stała się skutecznym forum do tworzenia warunków współpracy wszystkich podmiotów zaangażowanych w transsyberyjski transport towarowy. 

POLECAMY

Tegoroczna Sesja CCTT w Pekinie zgromadziła ponad 200 delegatów z 25 krajów. Zabierając głos na forum Rady, prezes Maciej Libiszewski zwrócił m.in. uwagę na wyzwania wynikające z dysproporcji między dynamicznie rosnącymi  przewozami z Chin do krajów europejskich i przewozami w kierunku odwrotnym oraz z szeroko zakrojonego programu modernizacji sieci kolejowej PKP. 

Przewozy intermodalne z Chin do Polski i Europy Zachodniej dynamicznie rosną. W pierwszym półroczu br. przewieziono w tych relacjach o prawie 90 proc. więcej kontenerów liczonych masą niż w tym samym okresie ub. roku. Chciałbym zapewnić naszych partnerów i kontrahentów, że PKP CARGO jest do tych wyzwań w zakresie organizacyjnym, technologicznym, a także w zakresie potencjału kadry menedżerskiej i logistycznego know-how dobrze przygotowane. Do poprawy jakości stanu infrastruktury liniowej pod kątem obsługi rosnących zadań przewozowych przystąpili także nasi koledzy z PKP Polskich Linii Kolejowych. Wielomil...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy