Dołącz do czytelników
Brak wyników

TRANSPORT

7 września 2017

Pierwszy milion aut elektrycznych w UE w 2018 roku

40
Liczba rejestracji pojazdów elektrycznych w Europie dynamicznie rośnie. W konsekwencji, ogólna liczba aut z napędem elektrycznym poruszających się po drogach Starego Kontynentu może przekroczyć pierwszy milion już w 2018 roku - prognozuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL.

W drugim kwartale 2017 roku w Europie zarejestrowano 49589 pojazdów elektrycznych (pojazdy w pełni elektryczne, pojazdy zasilane ogniwami paliwowymi, hybrydy typu ”plug-in”, samochody elektryczne z range extenderem). Tak wynika z danych opublikowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów (ACEA). Oznacza to wzrost o 45,8 procent w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku. W segmencie pojazdów w pełni elektrycznych liczba nowych rejestracji wyniosła w drugim kwartale br. 22047 sztuk, co oznacza wzrost o 49,7 proc. W segmencie pojazdów hybrydowych typu „plug-in“ zarejestrowano 26731 nowych pojazdów, co oznacza wzrost o 42,3 proc. 

W 2016 roku wszystkich zarejestrowanych pojazdów elektrycznych w UE było ponad pół miliona. Na koniec tego roku ta liczba może przek...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy