Dołącz do czytelników
Brak wyników

TRANSPORT

27 września 2017

Nowalijka stawia na innowacje

0 516
Jeśli widzisz na drodze zestaw ciężarowy z białą naczepą chłodnią i wielkim napisem NOWALIJKA na bocznej ścianie, to właśnie spotkałeś pojazd firmy, która jest jednym z polskich producentów i dystrybutorów świeżych warzyw i owoców.

Ta naczepa najczęściej jedzie za ciągnikiem Renault Trucks T.

POLECAMY

„Tetki” to nie jedyne pojazdy francuskiej marki pracujące we flocie firmy z Piotrkowa Trybunalskiego. Ma ona jeszcze kilkanaście 12- i 18-tonowych pojazdów Renault Trucks D - podwozi zabudowanych nadwoziami chłodniczymi. 

Samochody ciężarowe Renault Trucks dobrze sprawdzają się w naszej działalności. Firmę prowadzimy z żoną od 17 lat i od samego początku kupujemy ciężarówki tej marki. Zanim pojawiła się Nowa Gama były to modele Midlum, Premium i Magnum. Nasze pojazdy pokonują rocznie do 180 tysięcy kilometrów, dlatego sukcesywnie je wymieniamy. Od dwóch lat kupujemy ciągniki T– mają mocne, 520-konne silniki i są znakomicie wyposażone. Poza tym wyglądają nowocześnie i mają wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych, a my lubimy innowacje. To one są „paliwem” naszego działania - mówi Piotr Wychowałek, założyciel i właściciel firmy Nowalijka.

Ogrodnictwo to rodzinna tradycja Piotra Wychowałka. Swoją wiedzę o tym biznesie zdobywał od dzieciństwa w gospodarstwie ogrodniczym prowadzonym przez rodziców. Potem razem z nimi w nim pracował. 

Od 1995 roku prowadziłem własne gospodarstwo, ale świat dookoła zaczął się dynamicznie zmieniać. W Polsce jak grzyby po deszczu zaczęły rosnąć sklepy wielkopowierzchniowe, supermarkety i dyskonty należące do wielkich sieci handlowych. Zaczął się też zmieniać model dystrybucji warzyw i owoców. Nie chciałem zostać z tyłu i postanowiłem zrobić wielki krok do przodu. Może nawet tych kroków było więcej - opowiada Piotr Wychowałek.

W 2000 roku powstała firma Nowalijka, której właścicielami jest rodzina Wychowałków. Oprócz produkcji ogrodniczej zajęła się hurtowym handlem warzywami i owocami oraz ich konfekcjonowaniem i dystrybucją. W Piotrkowie Trybunalskim, przy ulicy Życzliwej, wyrosły hale (przechowalnia, chłodnia i magazyn opakowań) o powierzchni 1,5 ha, wyposażone w nowoczesne linie do sortowania i pakowania świeżych płodów rolnych. Firma dostarcza je pod kilkoma swoimi markami do większości dużych sieci handlowych działających w Polsce, a także zagranicą. Magazyn pracuje cały rok przez 24 godziny na dobę - jedyne dni bez pracy to tutaj Boże Narodzenie i Wielkanoc. Jest systematy...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy