Dołącz do czytelników
Brak wyników

TRANSPORT

7 maja 2018

Nowa paliwooszczędna opona MICHELIN X Multi Energy

0 323
Na rynek trafiła opona MICHELIN X Multi Energy, która uzupełnia gamę MICHELIN X Multi o opony do transportu regionalnego. Nowa opona zastępuje MICHELIN X Multiway 3D.

Przewoźnicy regionalni mogą teraz wybierać opony z poszerzonej gamy, stawiając albo na obniżenie zużycia paliwa, albo na szczególną trwałość ogumienia. MICHELIN X Multi Energy zużywa nawet o 1,2 l paliwa na 100 km mniej niż jej poprzedniczka (na podstawie kalkulacji z VECTO ). Z kolei MICHELIN X Multi to o około 20 proc. więcej przebiegu niż MICHELIN X Multiway 3D.

POLECAMY

Gama pozwala na dokonanie wyboru w zależności od profilu realizowanego transportu, m.in. od intensywności poruszania się po autostradach czy liczby dostaw dziennie, i postawienie głównie na trwałość opon lub oszczędność paliwa. 

Paliwo jest drugą największą pozycją kosztową w budżetach przewoźników. Mimo to zaskakująco niski ich odsetek ma świadomość, że to właśnie opór toczenia opon pochłania jedną trzecią paliwa w zestawie ciągnika z przyczepą. Pozostała część paliwa jest zużywana na pokonanie oporu powietrza i wewnętrznego tarcia mechanicznego. 

To właśnie oszczędność paliwa czyni z MICHELIN X Multi Energy lidera na rynku opon dla transportu regionalnego. Zużycie paliwa na 100 km z nową oponą, obliczone przy użyciu symulatora VECTO, jest o 1,2 litra niższe od średniej dla opon trzech konkurentów premium. Przekłada się to na oszczędność ponad 3000 euro w całym cyklu eksploatacyjnym ciężarówki.

Tak znakomite wynik...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy