Dołącz do czytelników
Brak wyników

TRANSPORT

17 stycznia 2019

Niekorzystne zmiany dot. pakietu mobilności odrzucone

0 372
W ubiegłym tygodniu Komisja Transportu Parlamentu Europejskiego odrzuciła dwie z trzech zmian zaproponowanych przez Radę Unii Europejskiej, dotyczących pakietu mobilności. Obie z odrzuconych poprawek były niekorzystne dla Polski i budziły wśród polskich firm transportowych zdecydowany sprzeciw.

To dopiero połowa sukcesu polskiego rynku transportowego w walce z protekcjonizmem krajów zachodu, ponieważ trzecie sprawozdanie sporządzone przez niemieckiego europosła Ismaila Ertuga zyskało poparcie Komisji. 

POLECAMY

Z punktu widzenia przedsiębiorcy zaakceptowane sprawozdanie dotyczy przede wszystkim dostępu do zawodu przewoźnika drogowego, którego kryterium otrzymania będzie wykonywanie większości operacji transportowych na terytorium lub z terytorium państwa siedziby pracodawcy.  

Ponadto, przychylnie odniesiono się do zmian w rynku przewozów rzeczy, tj. między innymi propozycji objęcia transportu przepisami rozporządzenia (WE) nr 593/2008 i Konwencji rzymskiej jako właściwych dla określenia stosowania prawa krajowego państwa przyjmującego w zakresie umów pomiędzy pracodawcą a pracownikiem, a także propozycji zmiany okresu, z pięciu do trzech dni, w których to mogą odbyć się 3 operacje kabotażowe, a po któ...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy