Dołącz do czytelników
Brak wyników

TRANSPORT

5 kwietnia 2018

Na rzecz poprawy bezpieczeństwa

0 335
Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego przy współpracy z 3M Poland przeprowadzą akcję świadomościową skierowaną do kierowców pojazdów ciężarowych.

To odpowiedź na zagrożenie, jakim jest brak właściwego oznakowania odblaskowego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Akcja odbyła się w 12 lokalizacjach, a jej finał zaplanowany jest na 6 kwietnia na skrzyżowaniu ul. Przyczółkowej i ul. Vogla (punkt kontrolny) w Warszawie, w godzinach 12:30-13:30. Eksperci Partnerstwa oraz 3M Poland przedstawią kierowcom najważniejsze elementy, na jakie należy zwrócić uwagę, tak by pojazd został właściwie oznakowany.

POLECAMY

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji, w 2017 roku doszło do 32 650 wypadków, z czego około 6,5% stanowiły zdarzenia z udziałem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony . Brak właściwego oznakowania konturowego to jedno z zaniedbań będących przyczyną tego typu incydentów. Akcja ma charakter informacyjny oraz zwraca uwagę na najważniejsze aspekty poprawy widoczności pojazdów na drodze.

Z dotychczas przeprowadzonych 216 pomiarów wynika, iż kluczowe jest utrzymanie oznakowania odblaskowego w czystości. Zabrudzone oznakowanie traci parametry odblaskowości, nie spełnia minimalnych wymogów technicznych, a co za t...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy