Dołącz do czytelników
Brak wyników

TRANSPORT

16 listopada 2018

Kamień węgielny pod kolejną inwestycją w Porcie Gdańsk

0 297
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk realizuje największy program inwestycyjny w swojej historii. Jedną z jego części jest rozbudowanie dróg oraz torów kolejowych w Porcie Północnym. To jeden z kilku projektów, które uzyskały 85% dofinansowanie z unijnego programu CEF Łącząc Europę (Connecting Europe Facility).

Za przeprowadzenie prac odpowiedzialna jest sopocka firma NDI, która właśnie rozpoczyna budowę wiaduktu przy ul. Kontenerowej

POLECAMY

Port Gdańsk jest najdynamiczniej rozwijającym się portem Europy. Od dwóch lat bije kolejne rekordy przeładunków. Ze statystyk wynika, że codziennie z i do portu transportowanych jest kilka tysięcy kontenerów. Aby zapewnić sprawną obsługę tak znaczącego wolumenu ładunków, konieczna jest najwyższej jakości infrastruktura. Wiadukt, którego budowę dziś uroczyście inaugurujemy, będzie przebiegał nad - również rozbudowywaną - linią kolejową. Dzięki temu rozwiążemy duży problem, jakim obecnie są kolizyjne przejazdy - mówi Małgorzata Winiarek-Gajewska, prezes zarządu NDI SA.

W ramach projektu rozbudowy układu drogowo-kolejowego w Porcie Północnym przebudowane zostan...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy