Dołącz do czytelników
Brak wyników

TRANSPORT

7 maja 2018

IVECO zaprezentowało pojazdy napędzane gazem ziemnym podczas

0 223
IVECO zaprezentowało pełną gamę pojazdów napędzanych gazem ziemnym podczas TEN-T 2018 - konferencji dotyczącej zrównoważonej mobilności, promowanej przez Komisję Europejską.

IVECO brało udział w Dniach TEN-T 2018, które odbyły się w Lublanie w dniach 25-27 kwietnia. Dziewiąta edycja, była spotkaniem wysokiego szczebla poświęconym polityce UE w zakresie infrastruktury. Uczestniczyli w niej ministrowie europejscy, posłowie do Parlamentu Europejskiego i główni interesariusze, aby omówić dalsze synergie między transportem, energią i łącznością cyfrową oraz to w jaki sposób przyczynić się do inteligentnego, zrównoważonego rozwoju i bezpieczna mobilność, opierając się na transeuropejskiej sieci transportowej.

POLECAMY

Jednym z tematów dyskusji podczas wydarzenia, była sesja poświęcona poprawie rynku paliw alternatywnych poprzez określenie wizji, celów i środków politycznych. IVECO - jedyny producent samochodów ciężarowych biorący udział w spotkaniu - prezentował pełną gamę pojazdów dostawczych i ciężarowych napędzanych gazem ziemnym, a także umożliwił jazdy próbne modelem Daily Hi-Matic Natural Power w wersji furgon.

Podczas gdy rozwijamy pojazdy elektryczne, takie jak nasze autobusy miejskie lub Daily dla logistyki, IVECO wyraźnie dostrzega w metanie i biometanie alternatywę dla oleju napędowego, z możliwością zastosowania w wielu aplikacjach, które dzięki temu oferują równowagę ekonomiczną oraz stanowią potencjał dla obniżenia emisji dwutlenku węgla - skomentował Pierre Lahutte, prezes marki IVECO.

IVECO prezentowało pełną gamę pojazdów zasilanych gazem ziemnymIVECO bardzo wcześnie zauważyło, że gaz ziemny jest najbardziej efektywnym technologicznie wyborem. Jest rozwiązaniem dojrzałym i przystępnym cenowo a dodatkowo rozwiązuje problem jakości powietrza na obszarach miejskich i ogranicza emisję gazów cieplarnianych. Gaz ziemny jest dziś jedynym paliwem, które ma szerokie zastosowanie w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Dzięki zaawansowanej technologii IVECO  Natural Power i pełnej gamie pojazdów zasilanych tym zrównoważonym paliwem - od lekkich samochodów dostawczych po pojazdy ciężarowe do transportu dalekobieżnego oraz autobusy - ta alternatywna stała się dziś rzeczywistością.

Model Hi-Matic Natural Power, dostępny do jazd próbnych podczas Dni TEN-T, należy do zrównoważonej rodziny pojazdów IVECO Daily Blue Power, która została...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy