Czas zmian – jak dobrze przygotować się do wyboru nowego magazynu? - Rozmowa

POWIERZCHNIE MAGAZYNOWE

Jak mówi jedno ze znanych powiedzeń – jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana. Odnosi się ono do niemal każdej dziedziny życia i gałęzi biznesu, także do logistyki. W procesie zmian i przy wyborze nowego magazynu warto mieć wsparcie doradców, którzy kompleksowo patrzą na całe przedsięwzięcie. W jaki sposób podejmować decyzje i jakie aspekty wziąć pod uwagę, żeby wybór nowego magazynu był trafioną inwestycją? O tym rozmawiamy z Katarzyną Pyś-Fabiańczyk, dyrektorką Industrial Services Hub w firmie doradczej Savills.

Kryzys ekonomiczny i gospodarczy, wojna tuż za naszą granicą, galopująca inflacja. Sytuacja na świecie i w kraju sprawia, że obawiamy się tego, co będzie jutro, za miesiąc, za rok. Z drugiej strony widzimy, jak powstają nowe parki logistyczne, a inwestorzy, czując się bezpiecznie, chętnie inwestują. Czy obecne czasy są dobrym momentem na zmiany? Co doradziłaby Pani firmom chcącym wybrać nowy magazyn – czekać czy działać? 

Każda firma podchodzi indywidualnie do planowania swojego rozwoju, ale czas zmian jest zawsze znakomitą okazją do wdrożenia nowych usług, produktów i rozwoju, który pozwala dostosować się do oczekiwań i możliwości rynku. Pierwsze tygodnie po wybuchu wojny w Ukrainie nie były najlepszym momentem do podejmowania decyzji – generalni wykonawcy składali oferty z bardzo krótkim terminem ważności, a deweloperzy nie byli skłonni do negocjowania warunków najmu. Brakowało materiałów...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy