Dział: DODATEK SPECJALNY

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Cross-dock skraca czas dostaw. Hillwood Polska dla DPD

Magazyny typu cross-dock wykorzystywane przez firmy logistyczne są przykładem niestandardowej konstrukcji budowanej na specjalne zamówienie. Odpowiednia lokalizacja oraz zastosowanie rozwiązań wypracowanych wspólnie przez dewelopera i przyszłego najemcę pozwala usprawnić operacje. 

Czytaj więcej

Na linii premontażu i montażu. Mobile Industrial Robots dla Whirlpool

Mobile Industrial Robots wspiera automatyzację jednego z największych na świecie producentów sprzętu AGD, firmy Whirlpool. W celu podniesienia efektywności firma wdrożyła trzy autonomiczne roboty mobilne MiR200, które transportują komponenty na terenie jednego z zakładów. 

Czytaj więcej

Jak 8 godzin skrócić do 30 minut? Jungheinrich Polska dla Raben Logistics Polska

W maju br. Raben Logistics Polska rozbudowało swoje Centrum Magazynowo-Logistyczne w Gądkach k. Poznania, które dysponuje obecnie powierzchnią 120 000 m² i 185 000 miejscami paletowymi o standardzie euro. W ramach rozbudowy powstała nowa hala magazynowa o powierzchni 21 000 m², a do jej obsługi „zatrudniono” 19 wózków widłowych z akumulatorami w technologii litowo-jonowej Jungheinrich. 

Czytaj więcej

Temperatura i tempo. Miebach Consulting dla klienta z branży FMCG

W ramach budowy nowego centrum dystrybucyjnego dla klienta z sektora FMCG, zaopatrującego sieć sklepów o zróżnicowanym asortymencie, zaprojektowany został szeroki wachlarz technik kompletacji i transportu. Realizowane głównie w sposób manualny operacje wewnątrzmagazynowe dla ponad 5 tys. SKU miały zostać zoptymalizowane oraz jeśli byłoby to uzasadnione – zautomatyzowane. Miało być oszczędnie, funkcjonalnie, ale przede wszystkim z widokiem na przyszłość.
 

Czytaj więcej

Duża pojemność, sekwencjonowanie zamówień i łatwa dostępność do ładunków. Mecalux dla portugalskiego operatora logistycznego

W nowoczesnym centrum logistycznym jednego z wiodących portugalskich operatorów logistycznych przygotowuje się dziennie ponad 4000 zamówień. Obiekt jest wyposażony w regały paletowe oraz automatyczny magazyn z systemem Pallet Shuttle z wózkami wahadłowymi. Jego całkowita pojemność wynosi blisko 100 000 palet. Wszystkimi operacjami odbywającymi się w centrum logistycznym zarządza oprogramowanie magazynowe Easy WMS. 

Czytaj więcej