Autor: Piotr Porzycki

doradca podatkowy, Czyżyk Mickiewicz i Wspólnicy sp.p.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Ocean Shipping Reform Act 2022 niedźwiedzią przysługą dla uczestników łańcucha transportowego. Rynek żeglugi kontenerowej

16 czerwca 2022 r. weszła w życie amerykańska ustawa o reformie żeglugi oceanicznej – Ocean Shipping Reform Act 2022. Zważywszy, że regulacja ta zawiera instrumenty prawne wpływające na treść warunków przewozu kontenerów drogą morską do portów amerykańskich, to mimo że jest to akt prawny obowiązujący na terytorium Stanów Zjednoczonych, może on dotyczyć również europejskich spedytorów i gestorów ładunków frachtujących na linii atlantyckiej.

Czytaj więcej

Pakiet VAT e-Commerce – problematyczne ułatwienie. Nowe zasady VAT dla przesyłek z Chin – co zmieniło się w przepisach od 1 lipca 2021 r.?

Choć głównym celem unijnych i krajowych legislatorów było wprowadzenie regulacji stanowiących uproszczenia w rozliczaniu VAT z tytułu transgranicznego obrotu elektronicznego pomiędzy przedsiębiorcami i konsumentami, to zarówno przepisy Pakietu, jak i znowelizowanej ustawy zawierają również przepisy uszczelniające VAT w sektorze handlu elektronicznego i importu. Uszczelnienia te mogą przysporzyć wiele problemów podmiotom działającym na rynku e-handlu, zwłaszcza obracających towarami chińskimi.

Czytaj więcej