Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

6 marca 2020

NR 1 (Styczeń 2020)

Wirtualna firma, realne problemy. Relacja i zapowiedź zawodów Global Challenge

0 404

Global Challenge to międzynarodowe zawody zarządzania łańcuchem dostaw, oparte na symulatorze The Fresh Connection (TFC). W zawodach biorą udział czteroosobowe drużyny z różnych państw. Zaczynają od walki na poziomie krajowym, następnie spotykają się w finale z drużynami z całego świata. Rozgrywki treningowe i krajowe organizowane są zdalnie, natomiast finał organizowany jest corocznie w innym mieście. Kolejna edycja zawodów właśnie startuje.
 

W ubiegłorocznych zawodach Global Challenge wzięli udział pracownicy Zakładów Farmaceutycznych Polpharma, którym na co dzień zdarza się ze sobą – bliżej lub dalej – współpracować. Agata Polaszewska zarządza działem transportu, Alena Mankevich to ekspertka w dziale realizacji zamówień eksportowych, Marcin Glaza planuje produkcję wyrobów wytwarzanych u zewnętrznych kontrahentów, a Łukasz Derkacz jest planistą wewnętrznego zakładu produkcyjnego. Każdy z nich ma inne zadania i zakres odpowiedzialności, inną perspektywę i spojrzenie na wielopłaszczyznowy proces, jakim jest zarządzanie łańcuchem dostaw, ale razem stanowili zgraną drużynę Global Challenge. – Początkowo do gry podeszliśmy na zupełnym luzie. Nie do końca wiedzieliśmy, z czym mamy do czynienia i czego się od nas oczekuje. Pierwsze wspólne spotkanie polegało właściwie na zalogowaniu się do systemu i próbie odpowiedzenia sobie na pytanie: „O co tu chodzi?”. Dopiero za drugim razem podzieliliśmy się rolami w naszym nowym wirtualnym przedsiębiorstwie, które mieliśmy uratować od upadku. Na tym etapie był z nami jeszcze Szymon z działu realizacji zakupów, któremu w TFC przypadła rola obserwatora – opowiadają pracownicy Zakładów Farmaceutycznych Polpharma.

POLECAMY

Grupa pracowników pierwsze rundy próbne traktowała jako naukę oraz pole do eksperymentowania, aby jak najlepiej poznać mechanizmy zachodzące w grze, dowiedzieć się, co wpływa na co i w jaki sposób. W tym czasie nie brakowało ryzykownych decyzji i entuzjastycznego nastawienia.

Kiedy rozpoczęła się właściwa rozgrywka, nie było jeszcze wiadomo, czy wszystkie działania Grupy Polpharma są wykonywane prawidłowo, ale decyzje zaczynały dawać pozytywne efekty, co finalnie przełożyło...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy