Wielton partnerem kolejnej edycji akcji „Profesjonalni kierowcy”

WYDARZENIA

Wystartowała szósta edycja największej akcji społecznej w branży TSL – „Profesjonalni kierowcy”. W ramach przedsięwzięcia młodzi kierowcy samochodów ciężarowych mają szansę bezpłatnie doskonalić swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów, przygotowując się do pracy w zawodzie. Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz podnoszenie kwalifikacji przyszłych pracowników branży transportowej. Partnerem akcji po raz kolejny została spółka Wielton S.A..

W kwietniu br. rozpoczęła się szósta edycja akcji „Profesjonalni kierowcy”. Projekt został stworzony z myślą o poprawie bezpieczeństwa na drogach oraz podnoszeniu kwalifikacji kierowców zawodowych. Organizatorzy liczą także na szeroką promocję zawodu kierowcy wśród młodzieży, kobiet i wszystkich osób, które mają prawo jazdy C+E, ale nie pracują w branży transportowej oraz myślących o zmianie swojej profesji. Działanie to jest niezwykle ważne w kontekście olbrzymich braków kierowców zawodowych w Polsce.

W akcję po raz kolejny zaangażował się Wielton S.A. Poprzez wsparcie projektu, Wielton chce pomagać w zwiększaniu bezpieczeństwa na drogach oraz podnosić prestiż zawodu kierowcy. Istotnym aspektem udziału w przedsięwzięciu jest także poprawa świadomości społeczeństwa dotycząca odpowiedzialności spoczywającej na kierowcach samochodów ciężarowych.

Szkolenia w ramach akcji „Profesjonalni kierowcy” są całkowicie bezpłatne, a uczestnicy, pod okiem doświadczonych instruktorów, będą mogli poprawić swoje kwalifikacje. Podobnie jak w ubiegłym roku, część teoretyczna odbędzie się w formie szkoleń online, które tym razem podzielone zostały na siedem bloków tematycznych. Będą one dotyczyły m.in. jazdy bezpiecznej i defensywnej, czy przygotowania samochodu do załadunku i rozładunku. Dodatkowo, kursanci wezmą udział w szkoleniach praktycznych. Kurs daje szansę na uzyskanie certyfikatu „Profesjonalnego kierowcy”, potwierdzającego przygotowanie do zawodu. Zapisy na zajęcia już ruszyły i są dostępne na stronie https://www.profesjonalni-kierowcy.pl.

Bezpieczeństwo i odpowiedzialność branżowa mają dla nas priorytetowe znaczenie. Stanowią podstawę naszej strategii CSR i należą do kluczowych wartości w Wieltonie. Z tego powodu po raz kolejny zaangażowaliśmy się w promocję bezpieczeństwa związanego z transportem. Nie bez znaczenia jest dla nas także budowanie świadomości społecznej na temat odpowiedzialności spoczywającej na kierowcach zawodowych. Ich rola wzrosła jeszcze bardziej w czasach pandemii, gdy branża transportowa okazała się niezbędną do prawidłowego funkcjonowania ekosystemu gospodarczego. W tym kontekście mamy także nadzieję, że akcja „Profesjonalni kierowcy”, którą realizujemy we współpracy z naszymi partnerami, zachęci kolejne osoby do pracy w zawodzie kierowcy komentuje Małgorzata Barańska, Dyrektor Marketingu i PR-u Wielton S.A.  

Akcja powstała z inicjatywy Volvo Trucks Polska i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Szóstą edycję akcji prócz Wieltonu wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Brokers, Phillips Poland, Continental, PKO Leasing i Ergo Hestia.

(Źródło: Wielton)

Przypisy